| yourfriend_1956 a întrebat:

Cum pot sa-mi dau seama cand un baiat ma place?
Care sunt semnele?

Răspuns Câştigător
| mihalitza a răspuns:

Baietii, de regula, sunt cam blegilaughing...Sunt usor de "citit":incearca sa se dea "mari" cind esti in apropiere, o fac pe desteptii si cauta sa iti zimbeasca tot timpul.Cu toate acestea, asteapta sa faci tu primul pas si daca iti place de un baiat, e bine sa ai tu initiativa...

211 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. Te priveste mereu.(de obicei cu o privire placuta)
2.Incearca sa se apropie de tine.
3.Cauta interesuri comune.
4.Tot timpul vorbeste cu tine.
Asta e tot ce stiu.Restul poate fi de la sine. Dar uneori si eu imi pun intrebarea asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Wrwrwrr

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este un baiat care vara am stat impreuna o zi tot se dadea la mine si ma intreba lucruri dragute! dar l-am intrebat prin tel daca ma iubi! si mi-a spus nu oare zice adevarul ca dupa aia dupa ce l-a intrebat tot se uita la mine si imi zinbea! nu ma scapa dim ochi niciodata! ma place?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu sunt semne totul vine de la sine...crede-ma!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te faci rokarita si te ***
i\m/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum sa ma bag in seama cu baiatul pe care il iubesc adica pe mess ce sa-i mai spun el ma iubeste mmia marturisit asta si a dupa un timp m-a intrebat daca vreau sa fiu cu el lalm tot refuzat fiinda sunt tare timida si a ramas sa-i spun raspunsul pe mess si acum mpe mess nu imi mai spune nimic si eu vreau sa intru in vorba cu el dar nu stiu cum ajutati-ma va rog

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum sa spun unui baiat ca nul plac fara sa-l ranesc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Semnele sunt:
-priviri deosebinte
-intrebari personale
-ajutor permanent
-complimente de neuitata
-se tine dupa tine.cam aceste sunt semnele daca voi mai descoperi semne te voi anunta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Va rog sa ma ajutati! plac un baiat din cls de la mine si ma tot ajuta, se da pe langa mine, vr sa stea mai aproape de mine. ce sa cred ca ma place sau nu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ajutor si eu trec printr-o situatie asemanatoare crying dci mie imi place de un baiat cu un an mai mare :-o si el e genu de baiat smecherlove struck dar cu mine se poarta altfel imi zambeste m-a luat de mana in brate mi-a dat un colier...happysi chestii dar eu nu stiu ce sa credcrying ajutor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai se uita foarte mult la tine iti zambeste mereu incearca mereu cand se pote sa stea lang tine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fetelor.ma puteti ajuta si pe mine ca nu stiu ce sa mai intelegcrying. am un coleg in clasa cu care ma inteleg foarte bine.la inceputul cls prin sept-octombrie.totul a fost ok. dar de la un moment dat inainte de sarbatori ma sunat ca sa iesim in oras. j eu nu am avut cum pentru ca am fost ocupata in acea zi. i-am spus ca alta databig grin.acum de curand a fost ziua lui si m-a sunat din nou dupa ce am terminat orele ca daca vreau sa iesim in oras ca e ziua lui si bla bla bla. din nou i.am zis ca nu pot pentru ca chiar nu prea m.am simptit bine. dar in ziua urmatoare m-a sunat din nou si am vb foarte mult.astea ca astea dar eu nu inteleg dc cand suntem la scoala nu vb mai deloc.doar cand se ia de mine(doar cateodata) j cand sunt acasa ma suna tot timpul si imi cere sa iesim in oras. j chesii din astea. j am uitat sa va zic ca la scoala ne.am sarutat. avem momentele noastre cand ne strangem in brate sau cand ramanem blokati unull in fata altuia. dar el niciodata nu se uita in ochii meidc? oare crede ca il tradeaza privirea.ca ai place de mine.pentru ca pe toate pr mele pe care le.am intrebat mi.au zis ca sigur ar vrea sa ma cunoasca si poate sa aiba ceva cu mine.Ami puteti spune si mie ce se intampla ca eu nu stiu ce sa mai inteleg.la sc nu vb mai deloc si cand suntem acasa vb mai mereubig grinastept raspuns ca deja eu am inceput sa tin la elcrying

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai mie imi place un baiat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai mie imi place de un baiat il cheama deleanu george e in clasa cu mine si ma face sa rad vorbesti frumos cu mine cum alti baieti nu au facuta niciodata, dar am o problema el are o,, prietena'' dar totusi imi zambeste si e dragut oare ma pla ce serios chiar nu stiu ce sa fac eu chiar il plac! dc si el ma place oare dc nu imi spune? voi ce credeti ma place sau nu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai...nu e asa el se da mare cu toata lumea as avea nevoie de un sfat uite id-ul meu: raysutzza, va rog ajutati-ma cu un sfat contactati-ma mersi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si daca spune sexy?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai,daca vrei sa stii cand un baiat te place iti dai seama pentru ca incepe sa se dea mare pe langa tine,se uita la tine si numai la tine,te baga in seama mai mereu,si te apara mereu,se tine nu mai dupa tine.
sfatul meu este ca ar trebui sa stai de vorba cu el si sa-l intrebi de ce face toate astealaughing,si el iti va zice :p, daca zice ca nu ii place de tine mintetongue, ptc. se imbujoreaza,
asta e raspunsul meu la aceasta intrebare.
va pup:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut CINE MA POATE AJUTA SI PE MN
am un baiat in clasa care imi place f mult chestia e ca stie toata clasa ca il plac.mie mi se pare ca ma plaace deoarece sta tot timpul cu mine imi ia apararea cand a fost iarna fiecare baiat care imi facea boteyul el se ducea si il batea m-a intrebat daca am prieten dar nu stiu daca asta ew un semn deoarece asa isi mai batea joc si de o alata fata cea mai buna prietena a mea o intreba daca are prieten in preyenta mea bineinteles si apoi yicea ca e cu ea multi yic ca ne potrivim dar eu nu stiu am rugat o prietena sa il intrebe daca ma place si fata aia nu l-a intrebat dar dupa jum de an a venit si mi-a spus ca el place alte fete din clasa dar eu SAUNT IN DUBII DEOARECEel imi vb mult sta tot timpulk cu mine se muta de fiecare datA IN spatele, meu IAR CEL MAI IMPORTANT cel maibun prieten al lui imi tot spune ca ma iubeste eu am creyut ca in gluma dar baiatul care il plac de fiecare data cand yice asta incearca sa il opreasca si se supara VA ROG ajutati-ma SI PEC MN NU STIU DACA MA PLace

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu prea am experiente cu baietii, dar 80%din amicii mei sunt baieti si sunt destul de diferiti, stiu cum gandesc dar cel masi bine dupa parerea mea e sa il intrebi si sa ii spui serios ca daca e are de gand sa bisi bata joc de tine sa iti spuna din prima ca nu te place, si daca nu te place asta nu e un ostacol mai are marea pestewinking sau cum e vorba aia laughing)

| CranK71 a răspuns:

Pai din experienta mea de a fi baiat si mie imi place de o fata si mi-e frica sa ii spun in fata ca o plac astept sa faca ea primul pas sa ma intrebe ea lucruri putin mai personale si sa stea mai mult cu mine si de abia dupa acea ii marturisesc ca o plac la fel cum zice mihaita baieti sunt mai blegi

| AllyutSsa a răspuns:

Daca un baiat se uita insistent la mine si ma ajuta cateodata dar nop prea vb unul cu altul inseamna ca ma place?big grin ca nop mai si ce sa cred pentru ca unii imi spun ca dap si altii ca nop...

| cristimx a răspuns:

Pai se ia de tine, incearca sa te improsioneze facand pe baiatul rau...

| xGloryaax a răspuns:

Eu plac un baiat dar nu stiu daca si ewl ma place fetele din clasa de la mine spun ca ii place de alta fata dar nu stiu ce sa cred va rog ajutati-ma mereu ma intreaba daca merg cu el acasa ma tachineaza cateodata uneori visez ca ma saruta.va rog spuneti-mi daca ma place!

| xGloryaax a răspuns:

Pai si eu sunt cam confuza in legatura cu un baiat din clasa de la mneu va spun semnele si voi imi spuneti raspunsul:ma intreaba daca vreau sa merg cu el acas, ma cam tachineaza,imi zambeste tot timpul dar la scoala nici macar nu ma baga in seama fetele de la mine din cls spn ca lui ii place de alta fata dar stiiti si voi ca lumea asta e cam rea si nu stii ce sa mai crezi si cand mergem acasa eu, prietena mea, si el o jigneste pe prietena mea dar pe mine nu.

| xGloryaax a răspuns:

Pai...scz dar nici eu nu stau cu dragostea prea bine eu cred ca tec place daca te tachineaza sau alte chestii se uita la tine ciudat si insistent cam asa

| AnaBonteanu a răspuns:

Pai, iti dai seama in felul in care se uita latine. Baieti sunt can prostuti... straight face, uni baieti cand plac o fata, o enerveaza. Alti se comporta prea frumos. Dupa mine, acestea sunt semnele.
Bafta!

| Tyya23 a răspuns:

ITI spun eu :
-prima data cand ai aflat ca te place a fot de la un coleg de al lui
-incepea sa te gandesti intens la el
-pentru un timp i uita de el
-incepea sa te faca sa razi
-tiai amintit din nou de el
-in pauze la soala canta in gluma i te mentiona si pe tine in cantec
-te loveste des ca sati atraga atentia
-zambeste frumos
-daca mergeti la teatru (asa mi s-a intamplat mie)lovea scaunul pe care erai asezata te tragea de par iti punea coarne
-pana la urma toate acestea mentionate mai sus se repetau
-dar paharul fu umplut cand iti trage intentiont incat sa-ti vina sa vesi
ASA MI SE INTAMPLA SI MIE
(dar ori e prea pierdut incat nusi da seama ce face, ori asta e nebun)

| Lexyfrumusik12 a răspuns:

Ajutati -ma si pe mine Imi place de un baiat, el jtiue cami imi place de el, vb mult pe mess, o data i-am zis cai simpatik apoi l-am inttrebat ce crede el despre mine dar nici o data nu a raspuns chiar si cele mai bune prietene l-au intrebat si el nu zice niciodata nimic, ma ignorat la bal dar inainte cu o seara a venit el si cu alt baiat la mine acasa ca sa mergem impreuna la scoala(aveam de pregatit ceva pentru bal)nu stiu dc ma ignorat...

| nuby a răspuns:

Iti dau un sfat.Nu stiu daca o sa iti foloseasca. Daca ai mai avut un prieten (B1)inainte sa iti placa de baiatul respectiv(B2).Baietii chiar daca se despart de tine o fac fiindca au vazut o fata mai frumoasa.Dar le trece si se intorc la tine.Deci:spune-i lui B1 ca iti place de B2, B1 te va ajuta fiindca inca tine la tine si te va ajuta ca sa te faca fericita.Dar sa iti zic ceva cu care te vei lamuri pentru totdeauna: DACA PLACI PE CINEVA SI EL TE PLACE! Daca iti place cum arata prietena ta azi si ei ii place cum arati azi.Fiindca oamenii se vad reciproc cu aceiasi ochi.Succes.

| DayLin7 a răspuns:

Eu sunt aproape sigura c ma place un baiat de mine din clasa. Dar totusi e un semn care imi da de gandit... Face glume proaste cu toat fetele in afara de mine. Cred ca e bine.Eu cred ca cel mai evidente atunci cand te tachineaza pe tine in mod special. Aunci iti pai pune intrbarea'DE ce EU?'"