| Lexiiii a întrebat:

Cum pot sa uit un baiat cat mai repede? Ca doare asa taresigh
Oricum el se muta si nu o sa il mai vad in cartier,numai la scoala.dar vreau sa nu imi mai aduc aminte nici macar vorbele lui dulci cand imi spunea ca ma iubste,si faptele,gesturile,cuvintele,gandurile, amintirile.TOT!

8 răspunsuri:
| lo a răspuns:

Focalizeaza-ti toata atentia sprea alte activitati.Fa ceva cu prietenele, famila, fa mereu ceva.Nu trebuie sa iti aduci aminte de cuvinetele, gesturile, etc lui pentru ca este clar ca ti-a demonstrat contrariul.Ce a fost a fost, mergi mai departe nu trai in trecut.Ai grija de tine si fi fericita!

| CristiB93 a răspuns:

Cea mai buna metoda ca sa il uiti este, sa vorbesti cu un alt baiat happy

| Rebe_6259 a răspuns:

Buna. Asa am fost si eu.
Si sa stii ca multe fete sunt in situatia ta. Altele au trecut cu vederea altele nu. Sincer cam greu uiti un baiat daca l'ai iubit cu adevarat. Gandeste'te ca nu merita sa fi trista. Eu spun ca cel mai bine ar fi sa nu te mai gandesti. Oricum de vorebele lui dulci iti vei amintii. happy E si normal. In privinta asta nu ai ce face. Dar parerea mea e ca nu merita deloc! happy Banuiesc ca esti o fata frumoasa. Si nici unei fete nu ii sta bine cu lacrimi in ochi. Fi nepasatoare! Indiferenta cea mai buna arma :*

| MarianAsh a răspuns:

Hazul de necau ajuta:

- O femeie care-ţi place
Spun chiar zeii din Olimp,
Fericit te poate face,
Dac-o părăseşti la timp

E valabil si invers happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gaseste niste ocupatii care sa iti capteze atentia si asa nu o sa mai ''ai timp sa te gandesti la el''. Gatit / citit reviste. sau ce va mai faceti voi. unghii / machiaj nou.
O plimbarica cu tovarasii care teoretic ar trebui sa te ajute sa treci peste. si voila big grin
Bine. si trecerea timpului o sa aiba un rol destul de important.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In viata treci peste toate si chiar te inteleg.dar cam asa spun si baietii k ei trec peste toate cam cu indiferenta si noi ar trebui sa facem la fel sa ca fa si tu asta nu te oprii doar la un baiat ai sa gasesti si pe cel potrivithappy dar stii cei mai bine? ocupati timpul mergi l o pr de a ta la un film sau cu prietenele faceti multe cumparaturi chestii impreuna si asa cu ocazia asta puteti merge si la agatat sigur o sa gasitit baieti interesanti pe strada flirtatis i poate poate...vei gasi un tip dragut de care iti place

| Mαdαliηα a răspuns:

Stii. e greu sa uiti o persoana la care tii foarte mult. nu in toate situatiile poti uita o persoana asa repede doar daca te ei cu alte lucruri. uiti pe moment. dar seara ..cand te bagi in pat nu ai cum sa nu iti treaca prin minte. toate momentele. pana la urma de ce nu incerci sa te impaci cu el daca te-ai certat. daca spui ca te doare inseamna ca il iubesti. la fel de mult. Iar daca nu. incearca sa iti faci alt prieten. poate asa o sa uiti. Bafta -_-.

| Kamwiiiiiiiii a răspuns:

Sunt în aceiași situație dragă. Mă doare foarte tare și pe mine dar știi ce fac? Există mulți baieți. Cred ca stiu ce o sa zici : '' Nimeni nu il inlcouieste''. Incearcă sa cunosti alti baieti eu am facut asta si ma simt foarte bine așa.happy E mai bine sa fi indiferentă, lasa-l sa vada ca o sa ii lipsesti te asigur

Nu te mai gandi la el,!
Nu te merita!