| anamarialllll a întrebat:

Cum poți deosebi durea de sânii înaintea ciclului și sânii in timpul sarcinii?

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

In cazul tau este vorba de durerea aparuta in zona sanilor care se manifesta inainte de inceperea menstruatiei si reprezinta una din semnele care sunt considerate ca fiind in general specifice simptomelor premenstruale. Pe baza analizei efectuate in cazul tau, a reiesit ca NU s-a produs procesul de fecundare a ovulului si in acest caz este cu totul imposibil sa poti fi insarcinata. Multa sanatate!

| Catrice a răspuns:

Aia de ciclu apare în jurul ciclului, aia de sarcina in majoritate apare și tine și în afara perioadei.

| anajurca56780 a răspuns:

Durerea de sâni în timpul sarcinii apare doar undeva la 4 saptamani, nu se prea pot deosebi dar dacă durerea persistă mai multe zile si ciclul tot nu apare, poti efectua un test de sarcină la minim 21 de zile de la contactul sexual

| cuplacerepentruajutor a răspuns:

Daca ai sanii mai mari e din cauza copilului cu placere