| mihaelamiha00 a întrebat:

Buna TPU
Sunt tot eu
Este ceva normal sa ti se mareasca sanii in timpul sarcinii? Si de ce?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Coca_Marian_1984 a răspuns:

Buna Mihaela,banuiesc ca esti la prima sarcina,da,este foarte normal (si necesar) sa tinse mareasca sanii din primele cateva luni de sarcina din necesitatea de a se adapta la viitorul lor scop,alaptarea! E necesar sa se mareasca pentru ca vor produce lapte,si este nevoie de spatiu suplimentar pentru a stoca laptele neconsumat de bebe, oricum, o sa ai ceva de furca cu sanii, discomfort si chiar dureri datorita modificarilor din structurii interne care are rol de a creea alveole care produc lapte, si de a forma o retea de stocare si canalizare a laptelui catre sfarcuri, care apoi va fi supt de viitorul tau bebe

1 răspuns:
| darrio2007 a răspuns:

Normal. Doar vei alapta bebelul.