| anonim_4396 a întrebat:

Cum poti observa daca o fata urmeaza sa fie lesbiana?

Răspuns Câştigător
| wildthing a răspuns:

Din ce am mai citit si eu, se pare ca 70% dintre femei sunt cel putin bisexuale (spun "cel putin" pentru ca in acest procent intra si lesbienele), adica ar face sex cu alte femei. Ei bine, statisticile spun de asemenea ca 30% dintre femei fac cel putin o data in viata, sex cu o femeie.
Prin "urmeaza" tu probabil te-ai referit la cele care sunt bisexuale, dar decid la un moment dat sa ramana cu o femeie. Cum recunosti o femeie bisexuala? Hmm, daca nu vrea ea sa iti dai seama ca o atrag si femeile, probabil ca nu te vei prinde...sau te vei prinde cu greu, daca stii sa citesti semnele si gesturile involuntare care ar putea sa-i tradeze impulsurile sexuale la un moment dat. Daca nu tine neaparat sa ascunda faptul ca-i plac si femeile, probabil ca nu e prea greu sa-ti dai seama, probabil ca se va comporta aproximativ la fel ca si un barbat in preajma unei femei de care e atrasa. happy

8 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu poți.

| doctorandus a răspuns:

Conform Austin Institute, un institut conservator, de dreapta, din statul Texas, SUA (date publicate în 2014) „Cifrele lui Gates sunt puțin mai mici decât atât din sondajul Relationships in America, care estimează că 3, 9% dintre femei și 5, 6% dintre bărbați se identifică drept homosexuali, lesbiene sau bisexuali, reprezentând puțin peste 11 milioane adulți la nivel național.30 30 De asemenea, constatăm că 11 la sută dintre femei și 9 la sută dintre bărbați s-au implicat la un moment dat în comportamente sexuale între persoane de același sex, aproximativ de două ori numărul celor care se identifică ca lesbiene, gay sau bisexuali. Aceste estimări nu includ, de asemenea, 3, 5% dintre bărbați și 9% dintre femei care spun că sunt în mare parte heterosexuali, dar cel puțin uneori atrași de persoane de același sex. Rețineți că estimările noastre sunt doar pentru vârstele între 18 și 60 de ani, așa că pot diferi ușor de estimările dr. Gates și CDC din acest motiv."

Gordon, David; Porter, Austin; Regnerus, Mark; Ryngaert, Jane; Sarangaya, Larissa; Litschi, Andrew (2014). Relationships in America Survey (PDF). The Austin Institute for the Study of Family and Culture. p. 18.

| Drimmero a răspuns:

Nu urmeaza sa fie, e deja de cand s-a nascut. Iti poti da seama usor din urma discutiilor, poate sa iti zica mai subtil ca nu se simte atrasa de barbati sau iti zice ea drect ca e lesbianca, probabil iti va povesti ca a avut relatii cu femei sau daca nu a avut ar incerca, semnale exista care sa te anunte.

| Mosotti a răspuns:

Nu ai cum sa te prinzi daca urmeaza sa fie lesbi daca nu vrea sa se afle.

| Hammurabi a răspuns:

Nu există "urmează".
E sau nu e.
Și asta va fi evidențiat la pubertate și după.

Răspuns utilizator avertizat
| TomaSelly a răspuns:

O fata nu urmeaza sa fie lesbiana, o fata asa se naste, cu bolile ei mintale de rigoare. Nu trece printr-o metamorfoza pentru a-si schimba orientarile sexuale oferite de Dumnezeu si de biserică.

| valicraioveanul a răspuns:

Daca se imbraca de cel putin 3 ori pe saptamana in turcoaz si are unghiile taiate e lesbiana. Daca se imbraca de cel putin 4 ori in turcoaz si n are unghii deloc e hermafrodita.