| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa cuceresc fostul prieten dar el are prietena pe care o iubeste dar eu il iubesc mult pe el?

9 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Daca o iubeste, nu prea ai sanse. Si eu zic sa iti faci ordine in viata si sa te deschizi catre alte relatii, fiindca, daca incerci sa il cuceresti, e posibil sa devii si foarte antipatica, insistenta si neplacuta. In general, oamenii insistenti, care nu stiu sa accepte 'nu' nu sunt chiar companii de vis. Si dupa, nu numai ca nu l-ai castigat, dar te mai si uraste, sau ai in scoala o faima de hartuitoare.

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Lasa-l in pace si vezi-ti de viata ta... daca zici ca are prietena si k o iubeste nu o sa se mai intoarca sigur la tinewinking cauta-ti pe altcineva care sa te ajute sa il uiti! nu e singurul baiat din lume si nu poti sa il astepti toata viata... :*:*:*

| ioanaa a răspuns:

Mai bine il lasi in pace si iti vezi de viata ta. Nu cred ca tie ti-ar conveni sa intervina in relatia ta o fosta, care sa il iubeasca f mult pe prietenul tau si sa incerce sa va desparta. Nu? Iti poti gasi un baiat care sa te iubeasca si cu care sa fii fericita.

| oooooooo a răspuns:

Ar fi cazul sa iti indrepti atentia spre altceva:un alt baiat, scoala, prieteni, distractii... uita-l, pentru ca e spre binele tau. sper sa nu consideri ca sunt prea dura, dar nu mai ai nicio sansa atata timp cat el o iubeste pe actuala lui prietena.si mai ales daca el s-a despartit de tine.nu te mai gandi la el.probabil nu o sa iti fie usor daca il iubesi, dar nu cred ca poti face nimic.

| lilia_2632 a răspuns:

Imposibilul e posibil... nu e greu, actioneaza rational, dar nu te grabi! Suna-l, spune-i ca, vreai sa stii ce mai face... abordeaza niste subiecte scurte"te-am vazut, ai ramas la fel de atragator..." Daca vezi ca, nu mai vrea sa vorbeasca, si-ti spune ca, are prietena, si ca intre voi totul s-a terminat... spune-i ca nu te deranjeaza, vreai sa fii cu el(evident ca este neplacut sa mergi la un asa compromis, dar uneori trebuie sa ne sacrificam daca vrem sa ajungem unde ne dorim), eu cred, ca el nu va refuza sa fie cu "doua", pentru ca asa sint barbatii "pe doua fronturi"!
Te porti frumos cu el, uiti de gelozie, (manierele care il iritau)... orera-i momente de neuitat... pina cind va cadea la picioarele tale

| tukhey23 a răspuns:

Omoarai prietenahee hee

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poi daca esti sigura k o iubeste de ce te mai amagesti? crezi ca de ex, daca el s-ar desparti de ea si ar fi din nou q tine si in tot timpul asta s-ar gandii la ea, crezo ca te-ai simtzii bine? eu nu cred.gandeshte-te in primul rand la binele tau si la ceea ce trebuie tu sa faci.nu trebuie sa suferi.nu insista.baietii in general fug de fetele care insista o sa creada ca esti disperata dupa el si nu cerd ca asta ar fi in avantajul tau.mai bine ai fi indiferenta fata de el.indiferenta este cea mai buna arma.mai bine te-ai indeparta de tot ce iti aduce aminte de el si ai incepe o viata buna.nu fi dispusa sa il ashteptzi la nesfarsit. k poate pierzi timpul degeaba fara sa se vada vreun progres din acest punct d vedere.stiu k e greu.multi trecem prin asa ceva.si la mine a fost ceva mult mai grav k la tine, reqnosc k mi-a fost greu la inceput. dar am invatat sa fiu puternica.trebuie sa traiesti pentru tine si nu pentru altcineva.nu il lasa pe el sa iti umbreasca fericirea.be happy.ai dreptul asta.trebuie insa sa stii ca nu tu ai fost de vina ci el, poate o sa-si dea seama odata ca te-a pierdut. tu ai constiintza qrata.nu ai ce sa-ti reprosezi. el a fost singurul vinovat.respecat-i decizia, dar mai intai respecta-ti demnitatea de fata fiindca nu se merita.mult succes take care:*:*:* in speranta ca te-am ajutat q cevabig grin:*:*:*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Lasal in pace de ce v-ati despartit ca l-ai inselat nu? esti o panarama

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai daca o iubeste pe ea...cred ca nu o sa-ti mai dea atentie...asa ca mai bine lasa-l ca esti tanara, frumoasa etc. si nu merita sunt o gramada de baietii si nu cred ca e bine ca o fasta prietena sa se mai bage...incearca sa uiti chiar daca iti este greu k il iubesti si nu cred ca este asa usor.cauta-ti alt baiat si ai sa vezi ca o sa-l uiti...