| Ea_3507 a întrebat:

De ce plang? crying Mi-a zis ca ma iubeste, dar el este fostul meu prieten care acum sta cu cea mai buna prietena a mea din trecut. L-am intrebat de ce mi-a zis asta si a zis ca el inca ma iubeste, dar a mai zis sa nu ii spun prietenei lui ca nu vrea sa se desparta de el si acum plang, dar nu stiu de ce. Eu inca il iubesc!

6 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Spui ca il iubesti si te intrebi de ce plangi? Baiatul asta nu te merita, poate te-o iubi, dar sa o demonstreze! Daca te iubea, mai avea acum prietena? Nu prea cred. Trebuie sa-l uiti! El e printre persoanele care nu merita sa versi lacrimi pentru el, daca merita, atunci acum nu mai plangeam din cauza lui.

| gigiro a răspuns:

Chiar asa :de ce plangi? Amandoi sunt fostii tai prieteni.Asa ceva nu se iarta si cred ca nici nu se uita. De ce-ti otravesti singura inima si sufletul? Tu te simti probabil umilita, dar dovedeste-le ca nu ai atitudinea unei invinse!

| Dianné a răspuns:

Spui ca te iubeste, dar are prietena.Pe tine, el te-a parasit, iar tu inca il mai iubesti.De ce o mai tine pe fosta ta prietena ca iubita? Asta este o reactie de moment cred eu, nu iubire.De ce nu o lasa pe prietena ta pentru tine, daca te iubeste asa tare, iar pe aia nu da doi bani? Am avut si eu o prietena cu aceeasi situatie. A plans o gramada dupa el, fiindca il iubea, avea sentimente pentru el, dar prostu` s-a plictisit de ea, era prea cuminte si timida! In concluzie, eu zic sa te mai bagi in seama cu el pe mess sau ori altundeva, sa vorbiti, sa vezi ce mai zice.Intreaba-l daca vrei, de ce nu se desparte de ea daca nu o iubeste? In rest, totul vine de la sine. Contacteaza-ma printr-un mesaj privat daca vrei, sa-mi spui ce ai facut kiss dupa ce ai rezolvat/ai vorbit cu el. Sunt curioasa sa vad ce tia raspuns. Multa bafta iti doresc!
Pupici. kiss

| niki_8739 a răspuns:

Nu varsa lacrimi in zadar... ce te iubeste?(sorry ca p spun direct dar mi se pare ca el doar iti f*** creierii, se joaca cu tine ). U cred ca stii ca cind iubesti o persoana nu ai ochi decit pentru ea...sau cel putin iti este dor. da nu ii spui te iubesc dar sry nu ma pot desparti de prietena mea ( prietena ta din trecut e si asta,, buna'')lasa'i pe ambii si pur si simplu uita.stiu ca nu pare usor.principalul este sa-ti insufli ideea asta sa VREI TU SA UITI si o sa treci peste happysi nu mai plinge.ca chiar nu merita happy succeeees :*

| PufuleteRoz a răspuns:

Daca ti la prietena ta nu te baga intre ei doi [-x.

| thegoldencrown a răspuns:

Sunt exact in situatia ta...crede-ma.iti spala creerii si nu merita deloc, cea mai buna solutie este sa uiti tot ce e legat de el sa arzi pozele si cu prietena sa nu mai contactezi...fiindca esti foarte sensibila (ca mine)nu mai incerca sa vbesti de el