| ingeruldinintuneric a întrebat:

Cum sa fac ca baiatul pe care il plac sa ma placa si el?

Răspuns Câştigător
| JayLeno a răspuns:

pai daca nu te place din start de ce sa te mai chinui? dragostea cu forta nu tinestraight face

248 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa faci cespune inima. Poti intreba pe o fata care a fost cu el si poti sa afli ma numesc Maria

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O frate, daca as sti te-as ajuta, dea sunt in aceeasi situatei. Ma cheama Ali si sunt din Constantza. La inceputul anului au venit niste baieti de la Academia Lui Hagi. Cea mai buna prietena a mea tot imi spune ca ne potrivim, dar inainte cand l-am cunoscut chiar nu imi placea, dar acum cam imi sar scantei laughing si nu prea siu daca ma place sau nu. In fine scuze ca nu te pot ajuta dar am si eu nevoie de ajutor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai si eu am aceleasi probleme ca tine si nul pot face nici cum sa ma placa:@:@:@:@cryingcryingcrying

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu plac un baiat stie ca-l plac, sti foarte multe despre el dar nu stiu cum sa fac sa ma placa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai, nu-l baga in seama un timp. intereseaza`te de el. afla ce`i place. cauta`i profiulul de hi5. cere`i idul cuiva care il are si daca te intreaba de unde tu sa ii zici ca din schimb de liste. esenta este sa ii zambesti cand te priveste. dar cel mai important: ignora`l deodata. nu o sa inteleaga. si fii indiferenta. si nu face greseala de a il intreba tu daca vrea sa fie cu tine. de la Tamiii is vampire. >big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca ar fi mai bine daca l-ai ignora si nu i-ai arata dragostea ta pentru el, pentru ca apoi el sa si-o ia in cap...big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa in saruti si sa-i zici ca il iubesti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Problema asta o am si eu din pacate...eu as zice sa te porti frumos cu el si sa ii spui in fata ca il placi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pur si simplu puneti o suvita de par in ghiozdanul lui

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dragostea este minunat dar niciudat sa nu faci tu prima pasu. cred ca baiatu trbiue sa aiba curaj primul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si mie imi place de cineva dar nu stiu ca sa fac sa ma placa am o idee fi nesimtita cu el si cateodata mai intreaba-l ce a facut sau invita-l la tine.Incearca sa intri in vorba cu el cu hobiurile lor preferate.nu stiu daca o sa mearga

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fi u insati ceva timp si daca nu se intampla nimic intreaba-l daca te place

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie imi place mult un baiat iar el a zis odata ca ma place doar ca sa fiu fericita si am aflat si am plans mult, faza e ca in clasa la mine sunt fete mai draguti ca mine si nu stiu ce sa fac sa ma placa va rog spuneti-mi il cheama munteanu victor nucred ca il stie cineva in fine va rog raspundeti-mi! happy :d

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta intrebam si eu scuze pentru deranj sunt o fata pe nume raluca dar cand acel baiat ma placea nu il placeam eu si acum e pe invers eu il plac si el asa sa sa nu prea ma mai pl dar mereu ne certam si nu stiu ce sa fc sa ne placem amandoi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai linistita date p langa el

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ee degeaba nu va mai chinuiti nu poti sa fortezi sa te placa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Paivezi daca te place.cum prin semne: se uita la tine, iti zambeste, nu te injura(rau) in gluma poate, ii da un cadou sau ceva care prieteni sa nu-si dau seama (poate ie timid. daca toate astea merg spune-i ca-l placi.LA MINE A REUSIT.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum sa fac ca baiatul care il plac sa ma placa si el?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu il plac p un baiat de 4 ani si acum am pus o fta sa-l intrebe daca ma place si a zis ca 60% dar nimic mai mult si nu am ce sa fac thinking aveti vreo idee? cum sa fac sa ma placa mai mult?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai mai intai gandeste-te asa...Niciun baiat nu are defecte, dar daca il placi chiar atat de mult, atunci afla-i adresa de mess, zi-i salut, dar, daca te ignora si etc. etc., atunci lasa-l in pace. NU e singurul baiat din lume, crede-ma

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Orice dar nu`i spune ca il iubesti...ca apoi te va ignora crede`ma iti spun asta din propia experientasad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai eu vreau sa-ti sp ca e mult de munca pana atragi un baiat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu sunt in aceeasi situatie, baiatul care il plac este mai mare ca mine cu 2 ani... dar prietena mea cea mai buna se da la el de cand stie ca stie ca vreau sa fiu cu el ce sa fac? cryingcrying

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar cum sa-i spun ca il plac?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa te dai pe langa el si sa porti haine cool

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In nici un caz nu pune pe cineva sa intrebe daca lui ii place de tine sau altceva ptr.ca el va crede ca esti timida si va spune la toti prieteni lui si in orice caz nu vrei sa te in rosesti toata in public crede-ma nu vrei sa se intample asta sau se mai poate intampla sa ii placa de fata pe care o pui sa vb cu baiatul respectiv si crede-ma nici asa nu vre sa se intample mai ales daca este prietena ta ce mai buna. daca este din clasa de la tine baiatul pe care in placi poti sa obsevri ca te place din gessturile pa care le are de ex.:se uiat in ore la tine, se apropie incet de tine chestii de aste, eu cred ca :ar trebui el sa fac primul pas...happysucces.happy:winking
si eu sunt in aceeasi situatie un baiat din clasa de la mine s-ar putea sa-i placa de mine si eu fara sa stiu m-am indragostit de el.:X:X:Xhappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fii draguta cu el si aruncai cate o privire care sa o tina mintewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai trebuie sa ii zici de nu stiu cate ori ca il placi si apoi vei vedea ca te place la mine a functionat si ii place de mine. daca il visezi noaptea inseamna ca se gandeste la tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu este in clasa cu tine, roag-o pe o prietena care este in clasa cu el sa te ajute si sa va faca legatura, apoi fa rost de nr. lui de tel. si faceti cunostinta. imprieteneste-te foarte bine cu el, apoi, cand crezi ca esti in stare, spune-i ca il placi dar fii relaxata, nu incordata. si eu o sa fac la fel. doar ca la mine este coleg... oricum, mult succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu te place atunci intelege ca asa e viata si mergi inainte nu lua in seama orice nimic ca viata e plina de bine! Totushi intelege ca nu o sa fii singura ci iti ve-i gasi inca fericirea