| Asta1234 a întrebat:

Cum sa fac sa ma placa o fata? PS: Am 13 ani si e colega cu mine.

5 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Nu juca un rol, fii tu insuti pentru ca altel relatia nu va merge.
De multe ori la varsta asta e sufficient sa ii dai atentie. Priveste-o in ochi, zambeste-i, stai mai mult pe langa ea, vorbeste cu ea, fii inteligent, glumet, de ajutor. Incearca sa o invite pe afara la suc, plimbare, joaca, sau ce mai faceti voi.

| BeckhamRZM a răspuns:

Nu poți face pe nimeni să te placă, dacă se întâmplă, se întâmplă. Dacă nu, nu.

| ThePunkGuy34 a răspuns:

1. La 13 ani nu ai cum sa-ti dai seama daca iubesti sau nu cu adevarat.Nici ea nu isi poate da seama.Eu in viata mea nu am vazut o relatie in care "participantii" sa fie sub 14 ani, asta foarte rar este posibil.
2. Las-o balta daca e colega cu tine.Asa am facut si eu.Am fost impreuna cu o colega tot la 13 ani (nu am stiut daca o iubeam sau nu, si nici ea pe mine, si acum ne dam seama ca nu ne iubeam deloc, numa de smecherie cam eram impreuna) si trebuie sa na despartim pentru ca relatiile de clasa nu merg, crede-ma.

| Noonehereyet a răspuns:

Nu stiu daca fiind mai mare cu un an decat tine ma ajuta, dar hai sa incerc! Ca sa faci o fata sa te placa:
1. Asigura-te ca nu stie ca o placi.
2. Intra in vorba cu ea fara sa pari emotionat. Abordeaza o stare de spirit cat mai relaxata.
2. Fii dragut cu ea pana te faci mai mare sau poate pana afli ca si ea te place.
Succes!

| Biciusca_Gabi_2000 a răspuns:

Fute-i un papuc in gura!