| k4Zy a întrebat:

Cum sa fac sa ma pot concentra si asupra invataturii,,,, sunt indragostit "lulea" de o fata si cand invat peste 20 min ma gandesc la ea si nu mai am chef de invatatsad, Niste sfaturi cum as putea sa fiu mai concentrat asupra ceea ce fac?

Răspuns Câştigător
| neutrino a răspuns:

Un karatist trebuie sa aiba aceasta putere de concentrare. Nu cred ca cineva care nu este karatist a reusit acest lucru decat atunci cand au inceput sa se vada urmarile ( ex. note proaste la scoala). Face parte din frumusetea tinereti.

6 răspunsuri:
| dragon40 a răspuns:

Wwwredtube.com enjoy =>[laba] =))))) :))) mor de ras

| Irena97 a răspuns (pentru dragon40):

Cat de prost poti sa fii?

Răspuns utilizator avertizat
| Irena97 a răspuns:

Oricum sunt bune si pauzelehappy.
Bine ca esti indragostit, bucura-tehappy.
Totusi tu te lasi dus de val. Iti lasi mintea sa zboare ca ti-e mai usor asa decat sa inveti.
Fa-ti liniste in camera, aduna-ti hartiile de pe care inveti si fa-ti un plan zilnic de invatat.
Iar cand faci pauza, esti luleabig grin

| PaPuShiKa24 a răspuns:

Si eu am aceeasi problema.laughing cred ca ar trebuie sa ne adunam gandurile sa stingem telefoanele televizioarele si calculatoarele cand ne punem la invatat.laughing) pe deasupra ar trebui sa ne fixam in cap ca nu numai dragostea trebuie in viata happy

| ZoeyRedbird a răspuns:

Ai putea sa te gandesti la notele proaste care ar aparea in carnetul tau daca nu inveti. app...la ce liceu esti?big grin