| Anamariaana98 a întrebat:

Cum sa faci sa demostrezi ca ești virgina chiar dacă nu ai sângerat?

10 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Daca ai lînga tine un bou nu merita sa te obosesti, da i papucii de timpit si cauta pe cineva care te va iubii asa cum esti, ce varsta ai?

| RAY a răspuns:

Un sfat foarte important.
Daca nu are incredere in tine lasa-l, nu va niciodata incredere in tine.
Daca parinti iti cer asta le poti reclama la politia.

| Violleta2022 a răspuns:

In primul rand NU trebuie sa demonstrezi nimanui ca ai fost sau nu virgina, fiindca nu-ti mai cere nimeni pe lumea asta, dovada virginitatii femeii, sau a barbatului.
Daca baiatul a mai avut sex inaintea ta, atunci chiar nu are nici un drept pe pamantul asta, sa-ti ceara tie asa ceva.

Oricum, himenul este de multe tipuri si in functie de ce tip de himen ai, poti sa sangerezi la deflorare.
Apoi, mai exista cu penisuri foarte mici si subtiri, care sunt incapabile sa rupa un himen elastic, care nu pot dezvirgina o fata.
Probabil ca partnerul tau este unul din astia cu puta foarte mica, care-i ori vreun prost ori super gelos si atunci cer dovezi pe care nici ei nu le pot aduce.

| dullcat a răspuns:

Nu ai ce demonstra, testele de virginitate au fost interzise in Romania tocmai din acelasi motiv, nu prezentau nicio dovada concreta din punct de vedere medical vizavi de viata sexuala si nu insemnau nimic in afara de o experienta neplacuta pentru tinerele fete.De o groaza de ani himenul si sangerarea s-au asociat cu virginitatea, dar acum suntem in 2024 si stim mai bine cum sta treaba.Iti las mai jos un link cu alt raspuns mai pe larg legat de virginitate, care ar trebui sa te lamureasca:

https://www.tpu.ro/......nt-minora/

https://www.libresse.ro/......rt-sexual/

„Prima data" este o experienta personala, pe care fiecare o percepe diferit. In cazul primului contact sexual, experienta poate fi dureroasa sau placuta, ori ambele. Senzatia dureroasa se datoreaza ruperii himenului si poate sa fie de intensitate mica sau mai mare, uneori urmata de o mica sangerare. Nu trec toate fetele printr-o experienta similara, pentru ca lucrurile sunt diferite pentru fiecare in parte, iar eventuala durere nu este cauzata doar de ruperea himenului. Peretii vaginului, insuficient lubrifiati, pot fi una dintre principalele surse de durere din timpul sexului, iar eventualul disconfort poate fi cauzat si de componente psihice. [...]Sangerarea produsa prin ruperea membranei himenale se intampla doar la 50% dintre fete, astfel ca ideea ca femeia va sangera la primul contact sexual cu penetrare este un mit. - > https://www.reginamaria.ro/......ie-sa-stii

| Hyperion7 a răspuns:

Nu poți demonstra,dar daca nu ești, ar fi bine sa recunoști.
Daca ești în schimb, e problema lui că nu crede acest aspect.
Himenul nu se rupe când vrei tu, himenul se rupe când îi vine timpul, adică poate fi la primul contact sau la al cinci sutelea.

| Miruna333 a răspuns:

Nu exista asa ceva, nu ai cum face asta
Nu trebuie sa demonstrezi nimanui

| Robert2526 a răspuns:

Nu ai cum sa demonstrezi asta dar daca cineva nu te crede, nici nu merita sa iti bati capul cu el.

Doar aproximativ 40-45% dintre fete sangereaza la primul act sexual.

| Konstantinos99 a răspuns:

Intrebare pusa prost, daca ai facut sex s-ar putea ca la un moment dat sa sangerezi chiar si dupa al patrulea act+ daca e baiat destept va vedea ca fara sa vrei vei fi diferita fata de prima oara adica atitudinea ta si fiorul va fi diferit.

| hipotronic a răspuns:

Hei. Nu e nevoie să demonstrezi câtă vreme așa și e iar cel cu care ai făcut-o e suficient de capabil încât să își dea seama că ești sinceră până la urmă. Cele mai multe femei nu sângerează la primul contact sexual, ai putea începe cu asta, s-au făcut studii despre fenomen și sunt destui sexologi români chiar care vorbesc despre asta la podcasturi. Așadar nu merită să demonstrezi, nu meriți să fii tratată așa, mai ales daca ești sinceră.