| Remhq a întrebat:

Cum sa-i spun unei fete ca o plac? ma inteleg foarte bine cu ea dar nu stiu daca sentimentul e reciproc.Chestia e ca e foarte frumoasa pentru o fata de varsta ei, si are multi prieteni. Oricarui baiat ii este frica de refuz.

3 răspunsuri:
| FireNinja a răspuns:

Sal.Am mai trecut prin asta de mai multe ori.Aduna-ti niste tupeu si spune-o pur si simplu. Daca nu o vei face din cauza fricii de refuz,vei regreta chiar mai mult decat daca te refuza. Daca esti mega timid spune-o pe Messenger sau Skype sau ce ai tu acolo,totusi recomand sa ii spui in fata.Dar in caz ca nu iese, accepta refuzul si nu dispera, mai sunt multe fete pe planeta asta.In cel mai rau caz o uiti in cam 3 luni.Ce mai stai? Baga o doza de curaj si spune-o "din inima".

Noroc oricum!

| Lorely a răspuns:

Daca ai spus ca te intelegi bine cu ea atunci, intr-o pauza o iei putin deoparte si ii spui "Auzi*** imi cam place o fata si nu stiu cum sa ii spun asta.E foarte frumoasa si mi-e frica de un eventual refuz. Poti sa ma ajuti cu un sfat?". In timpul asta ii urmaresti expresia si in functie de ce zice decizi daca ii spui ca ea este norocoasa sau nu.BAFTA:d

| Lazy a răspuns:

Iti pot spune ce sa faci pentru ca sunt si eu in o asemenea situatie.Incearca sa-i spui asta glumind,de parca nu ar fi serios,tot o data vei vedea reactia ei,daca se da de o parte, inceteaza, pentru ca de altfel vei strica relatia intre voi