| Diana_3268 a întrebat:

Cum sa il abordez? Imi este coleg de clasa. Am vorbit. La unele ore sta langa mine. Il plac mult. Si l-am suprins uitandu-se la mine de cateva ori in ora. Va rog. Funda pentru cel mai bun raspuns!

3 răspunsuri:
| ATHOS a răspuns:

Cheama-l sa faceti teme impreuna! Mai departe se va petrece...

| Alex a răspuns:

Vorbeste cu el intamplarile din viata voastra, hobby-urile voastre, scoala etc. Invita-l in oras daca ai bani. Daca nu ai bani, chema-l in parc. In timpul intalnirii, sa dai semne care sa arata ca tu ii place de el. Atentie: sa nu zici ca il placi de el sau sa nu scrii pe ceva (bilet, foaie etc) ca il placi si asigura ca vede si el. Daca merge situatia favorabil, incearca mai intai sa-l tii de mana si saruta-l incet si frumos. Fii mai curajoasa si mai optimista si intra in vorba cu el ca nu te mananca.
Uite o conversatie:
TU: Buna! Ce mai faci?
EL: Bine. Tu ce mai faci?
TU: Foarte bine in sus. Ce faci in timpul tau liber?
EL: Ma plimb in parc. (asta mi-a venit in minte acum)
TU: Hai sa mergem amandoi in parc. Vrei?
EL: Da. Cand?
Stabiliti o ora si ziua. Succes!

| LongboarderG a răspuns:

Fa-ti curaj si intreaba-l ce simte pentru tine s-ar putea sa ai o surpriza...bafta in continuarehappy