| deyutza_6928 a întrebat:

Cum sa nu mai fiu trista? Imi place de un baiat dar e la alt liceu. El nu ma place asa creed si ma gandesc mereu la el si ma intristez si nu stiu ce sa fac. Nu vreau sa ma mai gandesc la el. Ajutati-ma. Nici macar nu sunt frumoasa si...

Răspuns Câştigător
| Nomeyou a răspuns:

Acum depinde de baiat. tii la el, stiu sentimentul, eu sunt baiat, dar cred ca as fii in masura sa-ti dau un raspuns, el stie ca tu il placi? desii traim intr-o lume fizica... frumusetea vine din interior.iar ca sa nu fi trista incearca iesirile cu baieti. cu fetele nu. ca o sa vb despre baieti. iesi cu baieti chiar daca tu nu ii placi o sa fie mult mai interesant. de curiozitate cati ani ai?

4 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Nu ai dreptate si nu gandesti bine!
Esti frumoasa si nu stii! Doar ca nu s-a gasit inca baiatul in ai carui ochi sa vezi lucrul asta!
Iti place un baiat care are alte gusturi,alte inclinatii si te sfatuiesc,in timpul cel mai scurt sa gasesti altul.Un baiat bun si cuminte de la tine din scoala, poate chiar din clasa ta.
Ia uita-te tu putin cu atentie, intr-o zi si studiaza-i pe toti.Cine stie care dintre ei te priveste si isi face vise pe ascuns,dar tu nu ai avut timp sa observi,ocupata cum erai sa tragi repede concluzii ca nu esti frumoasa!
Hai, curaj si nu uita!
Mai intai trebuie sa te vezi tu frumoasa si atunci, te vor vedea si ceilalti.Si frumusete nu este ceea ce vezi, ci ceea ce arati!

| ASIGURATORUL a răspuns:

Daca acel baiat pune accent foarte mare pe aspectul fizic, sanse nu prea exista, doar sa te incadrezi in tiparele lui. Incearca sa gasesti cativa prieteni de-ai lui care iti pot da mai multe informatii despre el. Poate are pe cineva pe care o iubeste siin cazul asta nu prea e nimic de facut.Solutia cea mai buna asta ar fi, sa incerci sa comunici cu colegii lui si sa afli mai multe despre el.Succes!

| Bubuuuu a răspuns:

Sunt sigura ca esti frumoasa.Chestia asta cu placutul unui baiat care nu te cunoaste e cam naspa, asa mi s-a intamplat si mie blushing laughing mi-a dat un like tipul pe care-l placeam

| Roo a răspuns:

Dar te-ai gandit ca poate exista un alt baiat care te place? un baiat pe care poate nici nu-l bagi in seama, un baiat de la tine din liceu, clasa, etc? nu-ti irosi timpul cu baieti care nici macar nu stiu de existenta ta. iar ca sa-l uiti, cel mai bine e sa iesi, sa te distrezi, sa cunosti lume! iesi cu fetele la film, la suc, la plimbare, dormi la o prietena, faceti o petrecere in pijamale, faceti farse la telefon; o sa-l uiti in scurt timp:p sau gaseste-ti un hobby: picteaza, deseneaza, fotografiaza, danseaza etc etc etc:p