| Ariadna27 a întrebat:

Cum sa trec peste despartire?
Timp de un an jumate am vorbit aproape zi de zi, apoi am acceptat sa fim impreuna si a tinut doar o luna.Ne-am despartit pentru ca el a vrut sa fac sex cu el, sau sa-i permit sa plece la altele.Si eu nu am fost deacord.Cred ca e prea devreme pentru mine, am doar 16 ani.Iar el e mai mare ca mine cu 7 ani.Chiar a doua zi dupa despartire l-am vazut cu alta.Cu o fata chiar mai mica ca mine.Diferenta e ca ea e usuratica. Fumeaza si chestii de genu.Am inceput sa-i vad mai des impreuna si am aflat ca ei chiar sint impreuna.Ma socheaza faptul ca chiar din a doua zi a putut sa isi gaseasca alta.
Acum am teze,examene, dar nu ma pot concentra ca sint distrusa.Incerc sa trec peste dar nu reusesc.Acus se implinesc 2 saptamini decind ne-am despartit.Nu ma mai gindesc sa fiu cu el, dar vreau foarte mult sa-l fac sa-i para rau.
Pentru ca e bataie de joc.In prima zi dupa despartire unde ma vedea pe drum,ba se facea ca ma calca cu masina,sau ma claxona, sau ma suna si ma lua in ris.Bataie de joc.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stii, exista o chestie misto pe nume Karma. Da-l dracu, nu meirita sa-ti pierzi timpul cu el, nu merita sa iti pese si nici macar sa te gandesti sa-l faci sa sufere.

E doar un idiot care nu merita nici macar o flecme de doua zile. Si de ce ai suferii tu pana la urma? Da ai vorbit cu el 6 luni, ti-ai pierdut timpul teoretic, ai castigat experienta practic, si trebuie sa iti bagi mintile in cap si sa cauti iubirea la varste mai apropiate. Nu merita sa suferi pentru el, ti-as face si o compunere argumentativa dar totul se rezuma la faptul ca a vrut sex si atat asa ca ce rost are sa suferi? Oricum nu aveati viitor impreuna asa ca nu mai ramane in trecut si paseste cu fruntea sus spre viitor si prin prezent.winking

Si crede-ma ca nu te ajuta cu nimic daca-l faci sa sufere, cu ura si chestii de genul doar te inraiesti pe tine si atragi energii negative.

{ Vai ce spirituala am devenit. love strucklove struck }

blablbla, da-l naiba nu te mai gandi, daca nu te poti concentra ia niste calmante. happy La mine merge energizantul dar depinde de tine ce te calmeaza.

Cat despre claxonat si alte chestii, ignora-l si nu-i mai da satisfactie.

11 răspunsuri:
| Ririru a răspuns:

Indiferenta doare cel mai tare. Erau clare intentiile lui judecand si dupa varsta pe care o are. Nu poti decat sa ii multumesti ca te-a facut sa vezi ce fel de om este, esti inca mica, o sa intalnesti baieti si cu un alt caracter. Felicitari pentru decizia luata, si iti repet indiferenta doare cel mai tare, nu iti pierde timpul cu ranchiuna si ura pentru unul ca el.

| Djlsghtnquuw a răspuns:

Stii vorba aia,tot raul spre bine. Daca erai cu el,faceati sex,dar tot se ducea la altele. Adica, el ti-a spus din prima ce cauta. Este un golan, asa ca uita-l. Accepta faptul ca el a vrut doar sex si tu ai avut alte asteptari. Si serios, daca te lasi afectata, la ce te ajuta? La nimic.

| TSO7 a răspuns:

Am observat prima ta întrebare pusă aici pe TPU. Aceasta se referea la faptul de a rezista relația fostului tău prieten (de 23 de ani) cu aceasta fată (de 15 ani).
Din ceea ce îmi dau seama tu încă speri să te împaci cu el, ceea ce e de înțeles fiindcă te simți distrusă. Totuși, trebuie să gândești situația la rece (fără sentimente) și anume că el e persoana rea, care nu te merită. Nu trebuie să îi faci vreun rău sau să îl faci să îi pară rău. Cu ce te va ajuta asta?
Tu trebuie să îți faci ție un bine, de fapt. Nu căuta să te împaci cu el, nu va fi mai bine, are o vârstă, e matur, știe ce vrea, nu se va mai schimba. Așadar caută modalități să îți distragi atenția de la el. Dacă îl observi pe stradă sau în mașină, nu îi acorda atenție. Fii indiferentă față de el.
În timp îți vei reveni, mai repede decât crezi și nu îți va mai părea rău după el, chiar deloc. Vei găsi o persoană potrivită pentru tine care să te și respecte și aprecieze.

Numai bine și succes la examene!

| corbulalbrosu a răspuns:

Nu te-a iubit nicio clipa.Dorea doar sa fii o noua cucerire sau o inca una pe care el a dezvirginat-o.Sa nici nu incerci sa te razbuni deoarece ar fi timp irosit degeaba si in plus ti-ai provoca tot tie rau, el ne fiind tipul care sa puna ceva la suflet.Incearca sa uiti deoarece vei avea parte si de unul care te va iubi cu adevarat.

| Emilian65 a răspuns:

Foarte bine ca te-ai despartit de el. Modul cum a procedat si procedeaza in continuare dovedeste ca nu te-a iubit, sa statea cu tine cu gandul ca te va convinge sa faceti sex.

| Doub a răspuns:

Iooooi, ce naiva esti. Da-l incolo, nu merita.

| Alcyon a răspuns:

Tipul nu voia o relatie serioasa cu tine, ci doar sa se distreze. O sa mai intalnesti multi baieti ca el, asa ca nu trebuie sa te lasi afectata de asta. Si alta data ai grija sa nu mai pici asa usor in plasa unor baieti care-ti spun te iubesc de la prima intalnire.

| pufulescu a răspuns:

Imi dau seama ca esti la varsta sentimentelor puternice, dar nu iti mai irosi timpul cu gandul la toti prostovanii. Treci la alta relatie si gata!

| NameHarris a răspuns:

Na-i ce sa-i faci daca numa cu minore poate si el sa umble pedofilu. Uital gasestesti unul de varsta ta care nusi va bate joc de tinewinking

| RedheadOnTheRun a răspuns:

Probabil ca a inceput sa flirteze cu tipa respectiva, chiar de pe vremea cand voi inca erati un cuplu. A avut doar nevoie de "confirmare", pe care a primit-o atunci cand tu te-ai decis sa inchei relatia. Te complici prea mult, desi inteleg ca vezi diferentele intre tine si o oarecare usuratica, asa ca te simti frustrata cand il vezi cu aia. Totusi, ai alte lucruri la care trebuie sa-ti concentrezi atentia acum, si pe deasupra concluzia e clara: nu te merita. Lasa lucrurile asa cum sunt, incearca sa-ti ocupi timpul si mintea cu altceva, si ignora-l complet. Daca va fi sa il doara vreodata, cu siguranta, singura ta arma este indiferenta pura.

| Xayfer a răspuns:

Pff pacat de timpul pierdut sad
o solutie e sa mananci ciocoloata pentru depresie si pentru concentrare cafea happy la mine merge laughing

si nu trebuie sa te surprinda absolut nimic in ziua de azi si nu te gandii sa te razbuni pentru ca daca faci rau acum se va intoarce acel rau cand iti este lumea mai draga happy
Sau poti sa il inlocuiesti cu alt baiat de aceeasi varsta cu tine care sa te sustina pana treci peste perioada asta happy

Bafta! happy