| Antihristul a întrebat:

Cum sa uiti o fata mai repede care ai iubit-o? big grin

11 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Doar in timp.
O relatie neconsumata este o relatie de neuitat. Daca v-ati despartit de la o prima cearta e clar ca acum in capul tau sa fie gandul ala de cum ar fi fost daca.Singura solutii este ori sa reiei acea relatie si sa o consumi (sa faci ce nu ai facut, sa spui ce nu ai spus, sa apreciezi ce e de apreciat etc) ori sa te obisnuiesti cu ideea si sa treci peste: sa socializezi, sa iti ocupi timpul cu ceva, sa gasesti altceva.

| Hammurabi a răspuns:

Cel mai rapid o uiți când o găsești pe următoarea. laughing

| Antihristul explică (pentru Hammurabi):

Am incercat sa fiu cu alta, dar tot la ea ma gandesc laughing pff

| MihaiNicu23 a răspuns:

Iti faci alta iubita si nu te mai gandesti la fosta.

| HazelEyes77 a răspuns:

Daca ai tinut mult la ea nu e asa de simplu s o uiti indiferent cat te ai stradui sa nu te mai gandesti la ea. In timp se mai diminueaza din intensitatea sentimentelor si ajungi usor usor sa nu te mai intereseze trecutul si sa ti vezi de viata ta.

| PersonajFictiv a răspuns:

Nu mai tine legatura cu ea,ca o sa dureze mai mult daca mai te interesezi de ea ( daca te suna nu-i raspunde, nu o suna,nu cauta sa vezi ce face ).
Ocupa-te de tine ( de job,de studii,fa ceva ce iti place nu stiu, sala, un sport ceva care sa iti tina mintea ocupata).
Gandeste-te la motivul despartirii, ajuta si asta, daca ea ti-a gresit cu ceva o sa ti se faca scarba de ea thinking dar daca ai gresit tu, nu te mai gandi la motivul despartirii ca iti faci rau si o sa treci mai greu peste, deci aici depinde de motiv.
Un timp asa o sa fie, apoi nu o sa mai iti pese de ea si o sa treci la urmatoarea.
Multa bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este greu sã o uiti dar priveste partea bunã, te-a invatat o lectie sã nu mai iubesti asa repede pe altele in viitor. happy

| Victoria18 a răspuns:

Cauti alta...
Apropo, cumpara-ti un dictionar... Ai uitat limba romana.

| Romanul86 a răspuns:

Când îți vezi de prioritățile tale o vei uita.

| Jonas94 a răspuns:

Pe care big grin.