| anonim_4396 a întrebat:

Cum scap de iubita mea daca imi este frica sa ii spun in fata acest lucru?

Imi e frica sa ii spun in fata,incepe sa planga si la cea mai mica cearta de frica ca ma pierde,nu stiu cum ar reactiona daca i-as spune ca vreau sa o parasesc, nu imi mai place de ea, nu mai simt nimic pentru ea pur si simplu m-am plictisit in relatia avem 19 ani amandoi, doar stau cu ea si joc teatru cand ii spun ca o iubesc....si ca sunt fericit...in interiorul meu sunt trist si vreau doar sa scap de ea.

Stiu parola ei de facebook ea mi-a dat parola.

FUNDA DAU LA CEL MAI UTIL RASPUNS!

Răspuns Câştigător
| sweetangels a răspuns:

Ca sa te scapi de ea in conditiile astea trebuie sa devii exact ceea ce ea nu si-ar dori niciodata...'de la dragoste la ura nu-i decat un pas' stii cum se spune. Asadar...lasi deoparte frazele gen 'te iubesc' & 'sunt fericit cu tine' si incepi sa fii rece...o ignori, nu ii raspunzi la tel, va suferi pana cand nu te mai vrea inapoi deloc (mie sincer imi pare rau de ea dar nici cu minciunile nu-s de acord si oricum daca n-o iubesti n-are rost). Cam asta ar fi reteta, o sa fuga rupand pamantul.

14 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Fii barbat si cere-i o pauza...
E o gluma evident,dar cand te vad atat de descurajat si lipsit de curaj in a actiona,nu stiu ce-mi vine!
Consider ca te supui singur la un chin si la o situatie falsa pe care un barbat ar termina-o cu un gest,cu un cuvant.
Sincer,nu inteleg de ce va condamni pe amandoi la minciuna... spune-i adevarul,simplu,cu cuvintele tale si privind-o in ochi.
Ai sperat sa fie o dragoste definitiva,nu a fost,s-a terminat.
Va plange, dar va veti elibera amandoi din minciuna asta!

| mihai69 a răspuns:

Cu otravă ai încercat?

| vocea a răspuns:

Pai cel mai corect cel mai sigur si cel mai bine este sa ii spui ce simti asta va va ajuta pe amandoi, este oribil sa traiti in miciuna si sa fiti nefericiti mult succes

| HueyFreeman a răspuns:

Ii zici ca s-a terminat si pleci. Nu faci nimic mai mult.

| NameHarris a răspuns:

Pai faua sa se desparta ea de tinewinking

| nordstar a răspuns (pentru NameHarris):

Cum? Nu am idei.

| NameHarris a răspuns (pentru nordstar):

Pai incepe sa te comporti alt fel fata dea mai rece schimbati comportamentul cand zice vis a ne intalnimbaga ceva motiva si sigur isi va gasi pe altuwinking

| Skilline2012 a răspuns:

Ce-ti pasa tie frate ca plange? Ca doar nu iti faci rau tie pentru a face bine altuia la care nu mai ti. Deci daca iti e asa teama, ai sms laughing. Bafta!

| 4343gddhkied a răspuns:

Va trebui sa accepte raspunsul si daca nu o sa te desparti de ea fata in fata o sa zica ca esti un las si un derbedeu ca o faci prin sms sau pe face oh go on! Zii in fata si na ce sa faca o sa accepte realitatea, nu poti sa stai cu ea doar de dragul ei, nu e viata oh go on! Incearca sa ii zici cat mai deschis! (fosta mea draga iubita ) ***" Te am iubit, recunosc, dar de ceva timp nu mai simt nimic pentru tine, putem sa ramanem amici daca vrei, daca nu nu stiu e si mai bine laughing! "Succes!

| DaW a răspuns:

Stiu si parola de fb morlaughing)))))))))))

| Sephyroth a răspuns:

Da-mi parola si te scap de ea!

| Kadze a răspuns:

Spune-i in fata.

| Rusu_Bogdan_1998 a răspuns:

Ii spui asa: sa stii ca am cancer si mor in 2 luni (cu o mufa trista), iar apoi ii zici : glumeam, doar ma despart tine. Glumesc, bineinteles, desparte-te de ea si gata, nu e corect fata de o persoana sa te joci cu ea asa, ai grija la karma

| nordstar a răspuns:

Foarte urat raspund anumite persoane, era altfel TPU acuma 4 ani cand avusem un cont ultima oara, era mai civilizat.