| Anonimul674 a întrebat:

Cum scapi de depresie?
(nu am bani de antidepresive)

13 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Bea ceai de tei, lavandă, etc.
Pa, pa.

| wolder a răspuns:

Cere ajutorul prietenilor, familiei poate te pot ajuta cumva.
Si pastilele sunt importante dar nu cele mai importante.
Important este ca tu sa-ti gasesti activitati care te distreaza. sa iesi cu prietenii, sa citesti poate te calmeaza, sa vezi un film ca sa uiti de suparare.
Mult succes! Ai grija de tine

| cυρcαкє a răspuns:

Bună. :)

Păi cea mai bună metodă este să ieși în oraș cu prietenii, ei te fac să râzi și să uiți de toate.;)
Fă ceva ce îți place, ceva care te amuză, cum ar fi : joacă fotbal, desenează, sau alte activități. Sau ai putea să intri pe paginile de facebook (9GAG, Te pui cu proștii etc.), uită-te la faze amuzante pe YouTube, sau să te uiți la un film de comedie... vezi tu.
Sau, gândește-te că undeva în lumea asta, un prost trage de o ușa pe care scrie împinge. =))
Îți recomand să te uiți la videoclipul ăsta : http://www.youtube.com/......ttp?/watch sau la alți vloggeri cum ar fi Tequila1428, Mikey Hash, etc.

Dacă tot n-ai scăpat de depresie... Du-te la un psiholog.;)
Succes. :*
Pa, pa. :-h

| callie2 a răspuns:

Depresia este un dezechilibru in ceea ce priveste substantele din creier, nu e ceva care sa aiba cauza in domeniul psihologic ci tine de chimie, de insuficienta anumitor substante chimice pe care creierul tau inceteaza sa le mai produca. Altfel spus nu e vina ta dar nu se poate trata fara ajutor specializat. Sfaturile gen iesi cu prietenii, vorbeste cu cineva nu vor avea efect daca esti intr-adevar deprimat. Ai nevoie de ajutor specializat, mult succes.

| Azµre a răspuns:

Să vezi un psiholog.
Nu poți scăpa ușor!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Cel mai bun medicament este socializarea, activităţiile care te solicită fizic şi mental. O ieşire cu prietenele poate face minuni, la fel un shopping, o coafură nouă, o culoare de păr nouă, etc, orice care te face să te simţi o persoană nouă.
Te pup!

| Bluebutterfly80 a răspuns:

Ce simti? cum se manifesta?
de unde stii ca ai depresie?

| NoLiesJustLove a răspuns:

Pai pe mine m-ar ajuta daca mi-ai spune din ce cauza esti in depresie....deci?

| Anonimul674 explică (pentru NoLiesJustLove):

Am fost refuzat de un pe care o plac foarte mult

| thelowe a răspuns:

Si eu ma intreb. daca gasesti solutia, anunta-ma si pe mine.

| darialdoctorlav a răspuns:

Te apuci de baut!

| wess89 a răspuns:

Cauta o alta fata

| Judicator a răspuns:

Afli din linkul asta: http://www.youtube.com/watch?v=QiGPQDWk01A

enjoy! :)