| anonim_4396 a întrebat:

Cum se poate lasa cineva de masturbare? Fara raspunsul sa isi faca iubit iubta si cu acela sa intretina relatii sexuale

17 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cu vointa proprie si indemanare poate renunta dar laba e ca sexul, mult sex nu face bine asa cum multa mana dauneaza.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Dar de ce sa se lase? ca e un lucru placut

| OnuOnulică a răspuns:

Nu ai cum...e de vina hormonaii.

| єχcєєℓ a răspuns:

Îți pui un elastic pe mânuță și te tragi de el...

| h3r a răspuns:

Simplu, la vârsta ta n-ar trebui să știi de așa ceva.

| OoBunnyoO a răspuns:

Nu ai cum. Din momentul in care ai simtit placerea sexuala, corpul tau va avea nevoie de ea.

| Alcyon a răspuns:

Pai incearca sa o faci din ce in ce mai rar.

| Crucified a răspuns:

Da, să iasă din casă şi să plece undeva unde crede el/ea că-i mişto. Să facă şi alte activităţi precum: citit, alergat, făcut curat în casă. Şi sper să nu văd vreun un răspuns de genul: "Ar trebui să-şi spună-n gând că masturbarea-i un păcat." Aşa cum şi spuneţi că avortul e un păcat. Păi dacă femeia n-are chef să aibă grijă de un copil, ce aveţi voi împotrivă bă? Chestiile astea cu păcatele sunt nişte căcaturi.

| Vi003 a răspuns:

Cumpara-ti izmene fara slit. Simplu, nu? laughing

Răspuns utilizator avertizat
| varcolaccc a răspuns:

Ocupati timpul cu altceva

| suntZeu a răspuns:

Slabiciune de caracter, daca nu te poti lasa...perseverenta ta tine cat lipiciul de pe un plasture de copii, 2-3 minute...

| trance04 a răspuns:

Incearca alte activitatiwinking

| cdu92 a răspuns:

De ce sa te lasi cand e asa de bine...

| EllaCikka a răspuns:

Pai practici un sport, iti gasesti un hobby. este un lucru placut. dar la un moment dat nu e bine, asa ca fa activitati de genu te uiti la desene animate, faci origami de exemplu happy spor la lasat big grin

| SelenaMe a răspuns (pentru EllaCikka):

Eu practic foarte mult sport, am si hobby dar ce sa fac ma excit repede

Răspuns utilizator avertizat