| Lilly_5848 a întrebat:

Cum treci peste o despartire, mai exact cum treci peste prima dragoste?

9 răspunsuri:
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Eu nu am trecut peste asta. Încă îl iubesc.Am încercatv să am pe altcineva lângă mine,dar un alt sărut, o altă vorbă, o altă îmbrăţişare mă lasă rece.Am nevoie de el, dar deja are pe altcineva.Şi nu vreau să încurc viaţa altui băiat.Cum va arăta viitorul meu? Măritată cu un bărbat pe care nu-l iubesc, gândindu-mă la el o viaţă-ntreagă.

| NickiMinaj a răspuns:

Iti impui sa treci si treci.

| AnGeL a răspuns:

Faci lucruri care sa te distraga de la acest gand

| Alis_5793 a răspuns:

Facand lucurri care ma inveselesc, vorbind cu persoanele cu care ma inteleg bine.

| diiiiiiia a răspuns:

Greu iti zic eu straight face. plangi mult suferi.
eu am plans 2 luni la rand straight face nu mai puteam
cand auzeam numele lui deja avea o lacrima.
dar depinde si de tine cat de tare l`ai iubit.
oriqm daca e prima despartier. poate va impacati orice om merita o a doua sansa :*.
nu trebuie sa suferi asa dupa toti.
sunt multi ca el si putine ca tine :*>
bafta si ai grija de tine >big grin

| NusH_5976 a răspuns:

E foarte greu am trecut si eu prin asta incearca sa treci usor usor timpu le va rezolva pe toate si gandeste-te poate nu te-a iubit atat cat meriti da stiu ca vei gasi pe cineva care o sa te pretuiasca bafta:* si nu mai fi trist/a ca lumea e prea frumoasa :*:*:*

| NusH_5976 a răspuns:

Asda

| Mariaa21 a răspuns:

Si eu am avut prima dragoste si crede'ma cand s-a despartit de mine mi-a fost greu.dar m-am indragostit de alta persoana si l'am uitat. Daca esti mai sufletista nu am ce'ti spune ca si eu sunt la fel.dar am tercut peste si acum sunt bine happy

| ana_1613 a răspuns:

Cu ajutorul prietenilorr si al familiei