| iamAlexandra00001 a întrebat:

Dacă ajunge spermă pe labii, nu în interiorul vaginului, dar mă șterg imediat, eu fiind virgină, este posibil să rămân însărcinată? Am tot citit că fără penetrare nu există niciun risc de sarcină, pe alte site-uri că există șanse minime. Poate sunt stresată, dar urinez cam des și mi s-au mărit puțin sânii, dar trebuie să-mi vină ciclul. Trebuia pe 27 și deja suntem în 30.

7 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Fratii mei fugiti de virgina cat va tin picioarele nu exista cosmar mai rau decat o virgina panicata din cauza ca nu o duce capul

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sarut mînuțele! Stai linistită ca nu esti insarcinată, iar faptul ca urinezi des nu are nicio legatură cu acea spermă, tu ai racit si ai facut infectie urinară, de aceea faci pipi des, sînii s au marit de la dereglarile hormonale datorate ciclului care intârzîie sa apara. o seara frumoasă si multa sanatate, ce vârsta ai? mersi. mergi luni la un consult ginecologic.

| iamAlexandra00001 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Am aproape 18 ani. Știu că sunt șanse minime, dar există și alea. Nu știu eu cum e cu ovulația, dar am înțeles că la un ciclu normal de 28 de zile, în a 14-a zi ești în perioada fertilă la maxim. Mie-mi vine ciclul după 23 de zile. Mi-e foarte frică.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru iamAlexandra00001):

In cazul in care ciclul tau menstrual este atat de scurt de DOAR 23 de zile insa regulat si constant de aceasta lungime, inseamna ca OVULUL este produs intotdeauna in a 9-a zi a ciclului. Intro astfel de situatie perioada fertila incepe din ziua 4-a zi a ciclului menstrual si tine pana in ziua a11-a a ciclului. Astfel ca zilele; a 7-a, a 8-a si a 9-a reprezinta momentul de maxima fertilitate a ciclului tau menstrual. Perioada cuprinsa intre a 14(15) zi si pana la pornirea menstruatiei reprezinta perioada complet nefertila in care formarea unei sarcini este imposibila din punct de vedere stiintific si medical. Multa sanatate!

| Violleta2022 a răspuns:

Daca v-ati jucat cu pensiul pe labii, la intrarea in vagin, sunt sanse sa fii ajuns si in vagin, avand sanse sa fii si insarcinata. Dar ma rog, fa si tu un test de sarcina dupa 5 aug si vei vedea!

| mihai69 a răspuns:

Himenul nu e mijloc anticoncepțional; și DA, există risc de sarcină chiar dacă sperma a ajuns doar pe labii. De acolo poate pătrunde cu ușurință și în vagin și mai sus... Dar din fericire, o sarcină poate să se instaleze doar în anumite condiții, pe care din fericire tu nu le îndeplinești de data asta.

| Emilian65 a răspuns:

Nu poti ramane gravida.