| ImDenis a întrebat:

Dacă am 13 ani si nu pot ejacula este normal? Cineva a zis ca de la 13 apare sperma

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Inca esti micut si aparatul tau reproducator nu produce inca sperma, deci nu ai ce sa ejaculezi.
Mai asteapta sa mai cresti, posibil sa vina pe la 14 ani la tine.
Fiecare copil se dezvolta diferit si are un ritm de crestere diferit, asadar, nu ai motive de ingrijoarare.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai nu este o regula... atunci cand esti excitat si simti ca poti sa faci asta, faci asta. Dar inca esti mic, nu iti bate capul cu asta.

| Paul754880338 a răspuns:

Te-a mintit! A vrut sa se dea mai tanar, asa cum se poarta. El, cel ce ti-a spus avea probabil 15 ani.

| GariGagarin200022 a răspuns:

Fiecare copil se dezvolta în mod diferit. Nu trebuie să-ți faci probleme legat de asta încă. În schimb dacă pana la 14 15 ani nu apare ti.as sugera sa cunsulti un medic

| ImDenis explică:

Cum sa nu