| ggomule a întrebat:

Daca am atins capul penisului meu fara prezervativ de vaginul prietenei mele este posibil sa se intample ceva? Nu l-am introdus inauntru doar l-am atins de el. Multumesc

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cum vaginul este 100% la interior, sa-l atinci, inseamna sa fii tercut prin vulva si sa fii intrat cativa centimetri, situatie in care se poate ca fata sa ramana insarcinata daca:
- fata era in perioada fertila si daca
- tu ai avut o ejaculare anterioara (unde a ramas sperma pe tractul urinar, care se poate scurge imediat in vaginul fetei. Procesul este involuntar, fiind vorba de 1-2 picaturi doar.
-prin sex neprotejat si atingerea unui organ infectat ca vulva-vagin - se pot lua boli cu tarnsmitere sexuala, daca partnerul de sex este infectat.

| Emilian65 a răspuns:

Nu este posibil sa apara o sarcina nedorita.

| Necunoscut112 a răspuns:

Îţi recomand canalul de Youtube "sexul vs. barza". Daca faceţi astfel de joculeţe este necesar să ştiţi cât mai multe despre sex, deoarece aceste informaţii iti vor fi utile tot restul vietii.

| gheorghe699 a răspuns:

Ce sa se intample? daca nu l-ai introdus ..nimic.

| Adriana5 a răspuns:

Desigur că nu poți păți nimic, dar totuși depinde de partenera ta, in cazul când are boli sexual transmisibile.

| PrinceGumball a răspuns:

Daca nu stii raspunsul la intrebarea asta atunci nu ar trebui sa faci sex (umila mea parere de muritor)