| redasel a întrebat:

Daca am introdus capul penisului in vaginul prietenei mele, poate ramane gravida? Ejacularea a avut loc in afara ei.

7 răspunsuri:
| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Daca nu ai ejaculat inauntru nu a ramas bortoasa

| corbulalbrosu a răspuns:

Pentru ca o fata/femeie sa ramana gravida trebuie sa fie intrunite 2 conditii in mod obligatoriu, CU PRECIZAREA ca acest lucru trebuie sa se petreaca in acelasi timp si anume : 1- In primul rand CONDITIA PRINCIPALA SI OBLIGATORIE este aceea ca fata/femeia sa fie in PERIOADA FERTILA, sau deja sa se fi produs ovulatia si inca sa existe un OVUL VIABIL in uterul ei care sa poata fi fecundat de un spermatozoid. 2- Sperma trebuie sa ajunga/intre obligatoriu IN VAGINUL EI, deoarece doar asa spermatozoizi existenti in sperma vor putea trece din vagin in uter. In concluzie, CONDITIA DE BAZA pentru ca o femeia sa poata fi insarcinata este aceea ca IN PRIMUL RAND SA FIE OBLIGATORIU IN PERIOADA FERTILA in momentul producerii sexului. In cazul vostru cel putin unadintre conditii nu a fost indeplinita deci se poate afirma ca probabilitatea formarii unei sarcini in astfel de conditii devine teoretic inexistenta.O femeie nu ramane chiar atat de simplu/usor insarcinata.

| Emilian65 a răspuns:

Dar, nu uita ca pe capul penisului putea fi lichidul preejaculator care deseori este purtator de spermatozoizi ca pot da nastere la o sarcina nedorita.Deci sanse de a ramane gravida sunt.

| Doub a răspuns:

Ce a avut loc în afara ei? Eja... ce?

| redasel explică (pentru Doub):

Ejacularea, greseala mea.

| AllexutzaAlle1991 a răspuns:

Nu...

| redasel explică:

Un raspuns mai amplu?