| anonim_4396 a întrebat:

Daca am facut dragoste cu prietenul meu,prima oara a fost la baie,a doua oaraa a fost in prezervativ, dupa am mai stat vreo 10 15 minute,in timpul asta el si a tras inapoi chilotii pe el, si apoi am continuat dar fara prezervativ...dar nu si a dat drumul.pot ramane insarcinata?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Probabilitatea chiar si doar teoretica este foarte mica si poate exista numai in cazul in care in acel moment ai fost in perioada fertila a ciclului menstrual. In cazul in care sexul a avut loc intr-o zi din afara perioadei fertile atunci atat teoretic cat si practic devine IMPOSIBILA formarea unei sarcini. Multa sanatate!

| Necunoscut112 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Din ce am citit eu acolo spune ca o data a facut-o la baie, fără protecţie, o dată cu prezervetiv, si a treia oară din nou, fără prezervativ. Sansele sunt mari daca era in perioada fertilă, nu foarte mici.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Necunoscut112):

Prima oara a fost la baie, Nu se refera la SEX ci la faptul ca S-A URINAT inainte deprimul sex pentru a elimina din uretra eventualii spermatozoizii in cazul in care ar exista. Cel de al 2-lea sex cel cu prezervativul montat din relatarea prezentata NU s-a finalizat cu ejaculare si exact din acest motiv penisul i-a ramas in continuare in erectie si a putut continua sexul care a fost doar intrerupt nu si terminat. Daca partida de sex a fost intretinuta in perioada nefertila a ciclului menstrual atunci formarea unei sarcini este atat teoretic cat si practi IMPOSIBILA.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Sexul fara prezervativ dupa o ejaculare are riscuri foarte mari in ceea ce priveste o sarcina... cam la fel ca atunci cand exista ejaculare... niciodata nu ai sa stii cati spermatozoizi au ramas pe uretra

| mihai69 a răspuns:

Dacă erai în perioada fertilă, există ceva șanse.