| Panteraa a întrebat:

Daca am facut sex neprotejat cu o zi inaintea mentruatiei si o zi dupa terminarea menstruatiei da un minut, nu mai mult, este posibil sa fiu insarcinata?

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ce sex este ala de 1 minut?
Esti wc-ul unui baiat? Ori nu putea sa faca **** si s-a terminat in tine?
Jenanta situatia!
In plus, pune-i sa cumpere prezervatie, ca poti ramane isnarcinata si daca l-a baiat 1 singura data in vaginul tau, conditia fiind ca tu sa fii in perioada fertila, iar el sa aiba sperma pe tragaci.
Sa-mi fei cu iertare, dar decat sex de 1 minut cu un labar, mai bine singura pe veci! Halal barbat este ala care nu-i in stare sa se aiba sex nromal sis e scapa pe el dupa 1 min.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru Violleta2022):

Poate ca fatuca l-a rezolvat altfel, inainte de penetrarea vaginala.winking laughing

| corbulalbrosu a răspuns:

In urma sexului neprotejat intretinut cu 1 zi inainte de a se porni menstruatia, formarea unei sarcini este 100% IMPOSIBILA fiindca sexul respective a fost intretinut in perioada zilelor de INFERTILITATE ABSOLUTA a ciclului menstrual. Insa in urma sexului neprotejat care a fost intretinut in ziua URMATOARE terminarii menstruatiei, (oare in a cata zi a ciclului? ) exista o anumita POSIBILITATE care chiar daca este foarte mica, dar ea exista, (nu poate fi complet eliminate) de a se putea forma o sarcina in anumite cazuri/conjuncturi si anume : 1. ) Daca ciclul menstrual este foarte scurt de 21 sau 22 de zile fiindca in acest caz PERIOADA FERTILA se suprapune peste perioada dintre cea de a 3-a si a 8-a zi a ciclului respectiv, sau in cazulin care ciclul menstrual este foarte/extreme de DEREGLAT/NEREGULAT si bineinteles NUMAI/DOAR daca la terminarea sexului sperma a fost ejaculate IN vagin indifferent de durata sexului, ca durat/tinut de doar 1 secunda sau 1 minut. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Răspunsul tău aici... Zilele in care ai facut sex au fost in perioada nefertila. Deci, nu poti fi gravida.

| JackR a răspuns:

"Am facut sex un minut"! Pe bune?! De ce naiba ai mai pierdut timpul? happy
Exista doua explicatii: sau nu stii ce inseamna sa faci sex si ai crezut ca faci sau prietenul/partenerul tau este un "fast shooter" (in cazul asta, mai bine cauti altul).

| AndreeaAndreeoff a răspuns:

ESTE IMPOSIBIL. Stai fara griji. Daca ai ciclu regulat primele 5 zile inainte de menstruatie, si urmatoarele 5 dupa terminarea menstruatiei esti rotejata. Sunt sanse de 5% sa ramai. Bafta.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru AndreeaAndreeoff):

In cazul in care CICLUL MENSTRUAL este de tip REGULAT si are lungimea/durata de 21 sau 22 de zile, fiind cele mai scurte cicluri menstruale ovulatorii d.p.d.v. medical, OVULUL este eliberat din OVAR in a 7-a zi la ciclul de 21 de zile si in a 8-a zi in cazul ciclului de 22 de zile. In primul caz PERIOADA FERTILA incepe din a 3-a zi a CICLULUI adica in a 3-a zi de MENSTRUATIE sau in a 4-a zi in cazul al 2-lea si aceasta PERIOADA dintre a 3-a zi si a 7/8 respectiv a 8/9-a zi a ciclului, devine cea mai/maxim FERTILA in jurul zilei a 6/7-a sau a 7/8-a a respectivelor cicluri menstruale. In astfel de cazuri daca sperma este ejaculate in vagin in a 4-5-6-a zi a ciclului menstrual (unele inca zile de menstruatie), atat posibilitatea cat si probabilitatea de a se forma o sarcina este FOARTE/FOARTE mare. Sanatate!

| Viorel47gk a răspuns:

Este posibil, nu conteaza cat timp ai facaut sau in ce conditii, daca i facut neprotejat poti ramane insarcinata si daca el nu a ejaculat in tine. Important este sa faci un test de sarcina, ai grija de tine data viitoare si incearca sa nu mai faci sex neprotejat. Mult succes!