| Flori6812 a întrebat:

Daca am facut sex protejat si mi-a venit menstruația in primele 2 luni de la contactul sexual sunt sanse sa fiu însărcinată?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Menstruatia se produce doar in cazul in care nu s-a produs fecundarea ovulului in respectivul ciclu menstrual. In acel caz endometrul in care ar fi urmat sa se implanteze ovulul fecundat prin procesul denumit nidatie dar care nu mai are loc, devine inutil si se elimina din corp sub forma de menstra. Rezulta cat se poate de clar ca in cazul in care menstruatia se produce similar cu cele anterioare, ca si timp, cantitate, miros, culoare, textura, flux de eliminate, etc. NU poate exista o sarcina. Sanatate!

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, nu sunt sanse de sarcina, daca ati avut sex protejat, de la inceputul partidei pana la sfarsit.

| Emilian65 a răspuns:

Nu sunt sanse sa fii gravida.

| nugasescusernameliber a răspuns:

Nu. Intrebari de genul asta s-au pus cu miile pe aici. Nu mai fi asa panicata.