| Papusicaaaaaa12321 a întrebat:

Daca am luat dimineata medicamente printre care se regsesc si antibiotice pentru raceala si acum seara beau un pahar de vin, doar un pahar, credeti ca are ceva?:-s scuze de categorie vreau raspunsuri repede

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
În primul rând nu se ia antibiotic la răceală ci antivirale, antiinflamatorii, etc. și nu au trecut minim 48 de ore de la oprirea tratamentului.
Eu îți dau voie să bei o jumătate de pahar de vin cu apă minerală sau sifon, exclus simplu. Trebuie să îl bei cât mai diluat, trebuie să savurezi nu să te "îmbeți„.
Crăciun fericit!
Pa, pa.

| Pissy a răspuns:

Da. Atata timp cat iei medicamente nu ai voie sa bagi alcool in tine! :*

| darrio2007 a răspuns:

La raceala nu se iau antibiotice.

| anonim_9012 a răspuns:

Cind bei antibiotice, trebuie sa excluzi alcoolul cu totul din meniul tau!

| Beatrice a răspuns:

Da!
Mai degraba rezista pana maine.

| VeVeriţaa a răspuns:

Mama spune că nu îşi face efectul antibioticul, atât.