| Albinuta1234 a întrebat:

Daca am semne ca vine menstruatia si nu vine ce se poate intampla? Ajutor!

Răspuns Câştigător
| Kis_Iuliana_1983 a răspuns:

Sigur ca se poate schimba data la care vine menstruatia! Noteaza, lunar, data la care iti vine. Te va ajuta sa tragi o concluzie sis a nu te mai sperii in situatii similare. Foarte multe fete au dereglari in primii ani.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cand menstruatia nu vine lunar, inseamna dupa 9 luni vine barza happy

| corbulalbrosu a răspuns:

Albinuta1234 transmitei urmatoarea observatie "doamnei" =)) Gretta : Toanti "Gretta" afirmatia ta : "Cand menstruatia nu vine lunar, inseamna dupa 9 luni vine barza :) " in afara de faptul ca este agramata dar este si FALSA/GRESITA. Citeste intrebarea urmatoare si vei vedea ca spui doar prostii =)) "Pot ramane insarcinata dacă nu am ciclu? Am 17 ani, nu am avut niciodată menstruatie regulată (îmi venea o data la 5-6 luni ). Am fost la diverși medici, mi-au spus sa aștept, am făcut analizece, ecografii, totul a ieșit în regula.În lunile decembrie ianuarie și februarie am făcut tratament cu progesteron și mi-a venit, însă după încheierea lui iar nu mi-a mai venit..." http://www.tpu.ro/......-5-6-luni/ Perseverezi, din greseala in greseala spre ....finala. :))

| Kira5854 a răspuns:

Semnele pot aparea cu cateva zile inainte, ca sa iti dau un exemplu, luna trecuta trebuia sa imi vina intr-o sambata: am avut dureri vineri, apoi sambata m-am simtit foarte rau, duminica totul a fost in regula si mi-a venit tocmai luni spre marti seara...iar testul de sarcina se face la 7 zile dupa constatarea intarzierii, iar 2 zile nu le poti considera intarziere...

| Kis_Iuliana_1983 a răspuns:

Cel mai probabil e vorba de o dereglare. Nu te impacienta, de cele mai multe ori si stresul poate fi o cauza a intarzierii. Ia in calcul modul in care iti vine de obicei! E ceva neobisnuit? E prima data cand ti se intampla? Ai motive sa te gandesti la altceva, decat o problema medicala? In al catalea an de menstruatie esti? Gandeste-te la toate aceste lucruri. Daca nu poate fi un anumit motiv al intarzierii - si ma refer la cel mai nedorit si care implica o relatie intima, linisteste-te. Va veni! Dar noteaza undeva data fiecarei menstruatii. Iti va fi de folos!

| Albinuta1234 explică (pentru Kis_Iuliana_1983):

Trebuia sa imi vina pe 9 am facut un test de sarcina este negativ. Da este cam ceva neosinuit. Se poate schimba data la care vine mentratia? Acum cateva luni venea pe 28 si tine 4 5 zile. Nu am motive sa ma gandesc decat la vreo problema medicala raceala sau infectie. Multumesc!