| anonim_4396 a întrebat:

Daca as incepe o noua relatie, dupa o despartire nasoala, dureroasa... cu cineva pe care nu-l plac asa mult cum ar fi normal, are rost? sau... Ar trebui sa-l astept pe "el"? sa fiu sigura ca relatia va merge. Dupa ce ne-am despartit am mai avut o relatie de o luna

Răspuns Câştigător
| yellowalien a răspuns:

În general după ce ai iubit pe cineva şi v-aţi despărţit urât, o perioadă nu vei mai avea chef de o relaţie nouă. Vei avea momente când vei plânge după fostul şi momente când te vei simţi foarte independentă şi liberă. În aceste momente e posibil să te simţi atrasă de alţi tipi, însă nu merge prea departe, pentru că e posibil ca în 2-3 zile (cazul cel bun) să te întrebi ce-a fost în capul tău şi ce ai văzut la ei laughing. Nu e musai, totuşi e bine să fii precaută. În general ai tendinţa să suferi, dar şi să te distrezi cât mai bine (cam pe extreme). Încet-încet vei reveni la normal, sufletul tău va fi "curăţat" de efectele poveştii de dragoste care va rămâne doar o amintire şi vei fi capabilă să iubeşti din nou şi să începi o relaţie. Ascultă-ţi inima, ieşi cu alţi băieţi, distrează-te, dar fii cât mai stăpână pe tine şi nu exagera! happy Cel mai important, lasă timpul să ajute, pentru că timpul vindecă!

8 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Se pare ca acea despartire "nasoala" nu te-a adus cu piciorele pe pamant. Nu are nicio logica sa ai o relatie cu cineva pe care nu-l placi.

| Oana92 a răspuns:

Nu ar fi normal, moral sau sanatos. In primul rand pentru ca il ranesti pe celalalt desi nu e el de vina pentru suferinta ta si apoi pentru ca daca incepi o relatie cu cineva cand inca suferi dupa trecut o sa reusesti cel mai probabil sa te vindeci dar fie nu vei mai avea nevoie de el fie vei deveni dependenta de el. Cel mai sanatos si indicat e sa incepi o noua relatie abia dupa ce te-ai vindecat...

| andrei1237 a răspuns:

Da trebuie sa il astepti pe el.Stai mai mult cu el.

| RedheadOnTheRun a răspuns:

O astfel de relatie care speri sa "iti linga ranile" si atat nu e sanatoasa. Ar fi ok daca respectivul baiat chiar ti-ar place mult si ti-ar atrage atentia..in caz contrar nu are rost sa te complici. Da-ti timp, relaxeaza-te, lasa-te curtata, bucura-te de compania prietenilor..ai atatea de facut pentru a trece mai usor de o despartire dureroasa.

| 26Geo a răspuns:

Daca vrei sa treci peste mai usor, fa-o, dar gandeste-te ca o sa te joci cu sentimentele baiatului aluia.Mai asteapta, o sa vina si relatia aia perfecta pentru tine.Nu rani pe cineva doar ca sa te simti tu mai bine.Bafta

| DaRaspund a răspuns:

Pe tine poate te-ar ajuta sa uiti darpe el sigur nu l-ar ajuta. Nu ar strica sa-l astepti pe "ël"

| Nowingsangel a răspuns:

Nu face asta. Aceasi greseala am facut-o si eu. Nu merge, chiar daca incerci. O sa incepi sa ii compari tot timpul, la absolut tot, tot ce veti face impreuna, te va duce cu gandul la celalalt si mai mult te doare, decat sa iti treaca. Nu o sa stati mult timp impreuna si poate si baiatul o sa isi dea seama ca l-ai folosit doar sa il uiti pe fostul si la sfarsit o sa te simti "naspa" ca ti-ai batut joc de sentimentele lui si o sa iti para rau... trust me.

| Dudulinaa a răspuns:

Sa gandim putin, o relatie nasoala si acum vrei sa treci peste, vei sta cu un altu de care te vei cam folosi sa il uiti pe celalalt...te ranesti si pe tine si pe el ca pana la urma va afla ca te-ai folosit de el ....nu mai bine astepti sa cunosti pe de care sa te indragostesti si sa nu ranesti si pe altii?happy