| rall457 a întrebat:

Acum ceva timp m.am despartit de prietenul meu.Nici pana acum nu am reusit sa. l uit.Intre timp, dupa despartire, am mai avut un prieten, mai exact pe varul sau.Pe varul lui doar l.am placut, dar pe el am ajuns sa. l iubesc.M.am despartit si de varul sau pentru ca pur si simplu nu eram compatibili... iar acum ma gandesc din nou la primul, dar el are o noua prietena de ceva vreme insa relatia lor nu mai merge atat de bine...
Ce pot face in situatia asta? Astept raspunsuri... Mersiii happy

Răspuns Câştigător
| Visecolorate a răspuns:

Nu poti decat sa incerci sa continui viata. Stii... oricat ar durea, oricat ar fi de greu, oricat de doborata la pamant te'ai simti, viata nu se opreste la el. Ai o viata inainte, o sa iubesti din nou, o sa fi iubita. Incearca sa iesi cat mai mult cu prietenii, sa te distrezi, dar in acelasi timp sa petreci timp si cu tine. Pentru ca ai nevoie sa iti pui ordine in ganduri si sentimente. Spui ca noua lui relatie nu merge chiar atat de bine.asta nu ai de unde sa stii. Poate asa e. Si daca ai dreptate nu va dura prea mult. Insa nu e bine ca tu sa incerci sa te bagi intre ei. Nu cred ca ar ajuta la nimic, din contra. Daca chiar iti doresti o sansa, asteapta. Timpul te poate ajuta cel mai mult. Puteti vorbi ca amici, ca prieteni. Iar apoi daca se va desparti de ea, probabil vei avea o sansa. Pentru ca daca a fost cu tine probabil si el a tinut la tine. Si daca iubesti sau ti la o persoana...greu o uiti. Poate chiar niciodata (ci doar te obisnuiesti sa traiesti fara ea). Multa bafta.

6 răspunsuri:
| ignore a răspuns:

Mai afla despre relatia lor intreaba-l daca mai tine la tine si daca zice da impacate cu el din nou.

| KaterinaPetrova a răspuns:

Mda. esti panarama cu acte-n regula.

tu chiar crezi ca o sa te mai ierte baiatu ala?

sorry

| Marius2011 a răspuns:

Acuma depinde daca zici ca l-ai iubit si ca relatia lor nu merge bine ai putea sa te combini la loc cu el insa nu stiu motivu despartiri dintre tine si el. daca e ceva grav nu se merita. daca e ceva copilaresk si zici ca il iubesti asa de mult eu zic ca ai putea sa te bagi inapoi pe el

| InnaiiSa a răspuns:

Tot ceea ce poti face e sa incerci sa discuti cu el sa.i explici ca tu inca il iubesti si poate asa va reactiona, iar daca nu inseamna ca isi iubeste prietena.

| Rares2594 a răspuns:

Eu iti sugerez sa il uiti si sa iti cauti pe altcineva, pentru ca baiatul acela sigur si-a facut o prietena ca sa te uite pe tine happy

| seby121_5643 a răspuns:

Pai poti sa-l uiti...