| Metempsihoza a întrebat:

Daca dupa o perioada lunga in care te-ai straduit sa treci peste o despartire dureroasa si sa uiti de acea persoana... din senin apare cineva care iti place si la care te gandesti mult... sunt sanse sa fi trecut in sfarsit peste neplacutul eveniment precizat? Tin sa mentionez ca MARTI am avut o conversatie finala din cauza careia am plans destul de mult [dupa 9 luni de a fi doar niste prieteni care se saluta cand se vad], iar MIERCURI boof, revelatia despre persoana a doua.

Răspuns Câştigător
| Tmcn a răspuns:

Nu cred că ai trecut peste, nu se trece aşa uşor, însă din moment ce îţi place de altcineva, este primul pas spre a-l uita. Atunci când îţi este total indiferentă persoana respectivă, nu mai tresari când vine vorba de ea sau când o vezi, când practic nu mai ai niciun sentiment faţă de ea ( nici de ură sau milă ), atunci da, ai trecut peste.

| Metempsihoza explică (pentru Tmcn):

Mda, mai am de lucru.

| Tmcn a răspuns (pentru Metempsihoza):

Ştiu că probabil nu o să mă crezi, dar cel mai bun sfat e să laşi timpul să treacă, şi dacă poţi, încearcă să eviţi orice legătură cu dânsul. Nu te agăţa de trecut şi nu retrăi în subconştient numai amintirile frumoase pe care le ai cu persoana respectivă, chestiile astea te trag înapoi.

| Metempsihoza explică (pentru Tmcn):

Pai acelasi lucru l-am aplicat pana acum, poate ar fi functionat daca nu ar fi existat micile scapari ale unor conversatii pe fuga sau cate o imbratisare.

9 răspunsuri:
| PotatoMustDie a răspuns:

Da.

| neutrino a răspuns:

Oameni suntem, chiar daca ne mai asemanam cu animalele.

| Metempsihoza explică (pentru neutrino):

Nu prea inteleg ce vrei sa spui...

| neutrino a răspuns (pentru Metempsihoza):

Probabil ca e de vina psihoza.

| AndyLavy a răspuns:

Da. E Posibil. Si mie mi s-a intamplat. Da-i o sansa celei de a doua persoane, poate va iesi ceva frumos si te va afce fericita

| pisi21 a răspuns:

Depinde si la cat ai tinut la persoana, dar daca itradevar nu te mai intereseaza atunci o sa fie mai bine cu next.