| oana_4734 a întrebat:

Daca faci dragoste neprotejat dar nu ejacueaza in tine. poti ramane insarcinata? help! dau funda!

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, sigur ca da. Riscul este cuprins intre 4 si 27% in functie de perioada ciclului menstrual in care te gasesti. Dar pentru un risc atat de mic, trebuie ca barbatul sa fie foarte experimentat (adica macar 4-5 ani de viata sexuala regulata) ca sa fie sigur ca nu scapa mici picaturi de sperma involuntar.

| mgtow a răspuns:

Nu ramai.

| Acaikus a răspuns:

Pai nu exista absolut nicio sansa doar daca se scapa in tine din greseala (cred ca stiu dc vrei neprotejatwinking ) dar oricum nu ramai insarcinata. funda?big grin

| demon a răspuns:

Doamne cati ani aveti 12? normal ca poti sa ramai barbatul cand se excita elimina un lubrifiant si ala contine si spermatozoizi uitate pe Discovery laughing Dohh

| relaxx a răspuns:

Nuhappy.nu are cum

| Passionlove a răspuns:

Exista sanse chiar si atunc cand te protejezi foarte mici dar exista. Nu sunt protejari 100%. Atunci cand alegi sa faci dragoste si el sa ejaculeze in afara va asumati amandoi mari riscuri pentru ca nu doar sperma contine acei spermatozoizi ce te pot lasa insarcinata. Si lichidul seminal contine de asemenea spermatozoizi dar nu la fel de multi si sunt putin mai "aiuriti ", acesta se elimina inainte de ejacuare.
Si niciodata sa nu faceti prostia urmatoare, daca s-a oprit odata si a iesit la timp sa nu continuati chiar daca el a terminat afara.
Mult succes, sa fii iubita si ferita de aceste probleme! happy