| SufletSingur a întrebat:

Daca faci dragoste neprotejat in timpul mentruatiei poti ramane insarcinata? multumesc... fundita

Răspuns Câştigător
| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns:

Da, poti ramane insarcinata. Sansele sunt mai slabe, dar tot se poate ramane. Mare grija cu a face dragoste neprotejat, pentru ca nu conteaza daca barbatul nu ejaculeaza in vagin la femeie, fiindca lichidul preseminal contine spermatozoizi (intr-o cantitate mai mica, DAR contine). Succes si mare grija! happy

5 răspunsuri:
| Sara2 a răspuns:

Teoretic se zice ca nu nu, dar practic da, se poate intampla indidferent de perioada

| Sanusperiniciodatalamaibine a răspuns:

Important este sa nu-si dea drumu in tine.Sanse sunt, insa foarte mici.

| 니코 a răspuns (pentru Sanusperiniciodatalamaibine):

Cum adica sa-si dea drumul?

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Se poate rămâne însărcinată în orice perioadă, chiar dacă faci sex când eşti pe ciclu ( depinde de fiecare organism )!

Acum 5-6 zile am „întâlnit" tot AICI ( pe sait ) o fată care a rămas însărcinată făcând sex ÎN timpul menstruaţiei - avea 16 ani şi dorea să ştie cum poate face avort!

Deci, după cum vezi, orice se poate ÎNTÂMPLA!

Totuşi, riscul este destul de mic, deoarece atunci te afli ( TEORETIC ) în perioada cu fertilitate redusă!

Eu zic că NU merită să rişti!

| ƒαηтαααα a răspuns:

Daca isi da drumu in tine da dar daca nu isi da drumu in tine nu ai cum sa ramai ca sa ramai insarcinata sperma barbatului trebuie sa ajunga in vagintongue