| oana_4734 a întrebat:

Daca faci dragoste neprotejat dar nu ejacueaza in tine. Poti ramane insarcinata?

6 răspunsuri:
| katy a răspuns:

Poti ramane insa in primele 2-3 zile dupa menstruatie riscul e mai mic cam de 23% cam ala ar fi momentul idealhee hee dar se poate ramane, sigur ca da din cauza lichidului spermatic care contine spermatozoizi

| SweetCandy a răspuns:

Riscul exista pentru ca si lichidul preejeculator contine spermatozoizi. Mai bine va protejati, poti lua si anticonceptionale.

| Honeybunny a răspuns:

Sansele sunt,desigur, foarte mici, dar nu este imposibil. deci se poate. aveti grija>big grin

| flor_4630 a răspuns:

Poti ramane! Si inca cum! Atunci penetrarea are loc, pe penis pot exista spermatozoizi care se pot instala f usor in vaginul tau.Te sfatuiesc sa-ti faci un test de sarcina daca iti intarzie sau sa mergi la ginecolog(mai bine alegi a doua varianta)iar pe viitor sa folosesti anticonceptioanale care sunt foarte eficiente.

| Stef_3025 a răspuns:

Ejacularea se produce spontan, eliberând sperma toata, însa la unii bărbați, ff rar, aceasta are loc pe parcursul actului sexual, fără ca el sa simtă, sau sa se observe. Daca ești tu cea pățita, ai grija la ciclu, daca întârzie, poate fi semnul unei sarcini nedorite! Ai grija!

| adryan_3210 a răspuns:

Nu,nu poti ramane insarcinata, dar sa ai grija unde ejaculeaza pentru ca sperma nu are voie sa ajunga peste labii, deoarece poate ajunge foarte usor inauntru si...se poate sa se intample ceea ce nu prea vrei... ai grija.