| xt a întrebat:

Daca fata cu care ies refuza sa imi dea detalii despre fostele relatii (numarul de relatii, in special), care poate fi motivul? S-a culcat cu prea multi? Sau pur si simplu nu are incredere in mine?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu nu ai dreptul sa o intrebi asa ceva. Pe tine te intereseaza doar prezentul si viitorul impreuna, iar nu trecutul ei. Chiar iti imaginezi ca o fetita a facut sex cu 10, 100 baieti, asa... 2-3 pe zi? Ce ai draga in cap sa o stresezi asa? O fata cuminte si desteapta nu raspunde la astfel de intrebari. Este degradant pentru tine sa faci asta! Esti barbat sau un copilandru isteric si gelos... pe cine? Termina cu prostiile si fa-i fetei curte ca un adevarat cavaler!

10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Poate ca ea e mai timida, mai introvertit/. Si poate ca relatia voastra nu e suficient de veche ca sa se fi creat nivelul de intimitate necesar unor astfel de discutii. Mai asteapta 5-6 luni, timp in care nu-i mai pune intrebari si, cand va fi pregatita, isi va deschide sufletul in fata ta.

| eni a răspuns:

Esti foarte curios. Ce te intereseaza trecutul? traieste prezentul.

| planningmanager a răspuns:

Intrebare tipic masculina; ea te intreaba cu cine ai fost?
Nu tine contabilitatea, traieste relatia (cat o mai ai, eu una as fugi de asa barbat...)

| ryxize a răspuns:

Eu cred ca ea poate si are incredere in tine, dar problema e ca nu-i place sa vorbeasca despre fostele reletii. Dar nu cred ca s-ar fi culcat cu prea multi si de aia!

| just.for.you a răspuns:

Mai bine nu o stresa cu intrebari de astea ca poate se plictiseste, trecutul e trecut conteaza doar prezentul si viitorul!

| xt explică:

Orice tipa cu care doresc sa imi petrec chiar si o noapte trebuie sa raspunda macar la aceasta intrebare (versiunea light a intrebarii cu cati tipi te-ai culcat - pentru ca nu include numarul de one night stands si uneori cu unii dintre prieteni, unele tipe nu se culca). Eu nu cred ca este ceva deplasat. Conteaza cel mai mult prezentul, dar si trecutul e important (nimeni nu vrea o tipa usuratica).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca-i pui tu prea multe intrebari.
La urma urmei, ce conteaza pentru tine? Trecutul si fostii ei sau prezentul si relatia voastra?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O face pentru ca pur si simplu nu se amesteca relatiile din trecut cu cele prezente.fiecare cu stilul sau.sunt femei care pun pe tava toate relatiile din trecut si sunt femei de la care nu scoti un amanunt.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@xt, crezi ca o usuratica o sa iti spune cati a avut inaintea ta? Va minti privindu-te in ochi senina. Tu trebuie sa iti dai seama daca este usuratica din comportamentul ei. Cum se imbraca, intarzie mult la intalniri, cand sunteti impreuna se uita la alti baieti, comunica cu tine sau este superficiala, se imbraca prea sexi, danseaza prea lasciv sau cu miscari mmmm..., etc? Studiaz-o in amanunt daca o placi, si vei stii singur fara sa o mai intrebi, daca merita sa investesti sentimente sau o lasi in durerea ei sa faca ce vrea si nu te uiti inapoi. S-ar putea sa pierzi o fata buna cu intrebari prea insitente sau la care ea se jeneaza sa raspunda. Fii precaut si vei gasi fata cu care vrei sa fi prieten. happy

| utilizator.tpu_8735 a răspuns:

Poate fata ceea nu doreste sa_$i aminteaska trecutul.$i asta poate sa fie toata cauza.