| Skillzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz a întrebat:

Daca fetele ar ramane insarcinate la varste fragede.Ati alege Avortul sau Pastrarea acestui copil?

17 răspunsuri:
| BlancaFantasma a răspuns:

Doamne fereste, stiu cae e pacat capital dar eu as alege avortul.

| Swallow a răspuns:

Sa`ti omori copilul e cel mai mare pacat.EU l`as PASTRA. Macar si bolnav dar l`as pastra.Sau macar l`as naste decit sa-l omor cind nici macar nu e format cum trebuie sad Oameni fara mila. straight face

| Papusik a răspuns:

Pastrarea. :p

| KaterinaPetrova a răspuns:

Eu am 17 ani. daca as ramane as alege avortulbig grin.

| niko a răspuns:

Avortu'? Niciodatastraight face Nu inteleg acele "fiinte" nici nu pot sa le zic asa pentru ca nu merita. Nu inteleg cum poti ma sa omori un pui de om care creste in tine? Frate daca faci ceva ASUMA-TI acel lucru daca nu esti in stare sa ti' asumi stai ma potolitawinking
Si ce vina are acel copil ca tu ai fost o proasta? De ce trebuie sa plateasca el pentru greseala ta?
Ma rog pe acest subiect am multe de spus dar ajungehappy Asta e parerea mea. ANTI AVORT!

| sL0boz a răspuns:

Avortul,decat sa schinuii un copil totata viata si sa te blesteme mai bine il avortezi, sau decat sa ii distrugi viitorul si sa il trimiti la orfelinat straight face Daca as fi un copil de la orfelinat mi-as blestema mamawinking
1.Pastrarea copilului (nici o idioata nu ar pastra copilul la 14 ani, decat daca vrea un fratior )
2. Avortul, este mai bun decat lasarea la orfelinat in *** sa fim sinceri, voi v-ati ierta mama ca va distrus toata copilaria? si oricum dracu voi aveti amintiri cand erati un ovul si sperma? eu nucred ...Si acum sa fim seriosi
3. Orfelinatul, daca vrei sa ii distrugi viitorul cu o rata de succes de 5% ca poate il va adopta o familie si cu rata cealalta de a sta in orfelinat si asi pierde copilaria fara mama fara tata. Voi ce ati alege sincer?

| daddu a răspuns:

Alege avortul si vei avea o viata urata, trista, PLINA de remuscari gandindute ca ai omorat un om.Alege Sa pastrezi copilul si vei avea in fiecare zi o zi plina de fericire la vederea copilului tau. Nu are rost sa iti scriu mai mult, nu conteaza la ce varsta e, conteaza ca e.

| Unbearable a răspuns:

Fete insarcinate la varste fragede...sub 16 ani, as alege AVORT. Daca e mai maricica, ar merge sa-l pastreze.

| crucialmelody a răspuns:

Nu stiu. E o intrebare grea. N-as putea sa raspund. Ambele sunt groaznice. Ma bucur ca nu sunt in situatia asta. Am 17 ani si sincer parca as alege avortul, dar tot nu e bine. Niciuna din variante nu e buna. Cel mai bine e ca fetele la varste fragede sa nu-si inceapa viata sexuala si sa nu ramana gravide. Asta e cel mai bun raspuns. :*

| JulieAndreeaB a răspuns:

La varsta fraeda nu se fac copii.Insa daca totusi s a intamplat ambele situatii sunt grele din punct de vedere emotional. dar mai bine ar fi un avort.un copil presupune ff multe responsabilitati

| nico6 a răspuns:

Avortu ii un pacat sa ne gandim daca pe noi ne avorta mama noi mai eram acum nu.gandeste inainte de a avea contact sexual este atatea pentru a te proteja.

| Andreutza1998 a răspuns:

Clar pastrare

| BloodxD a răspuns:

Avort,clar.Mi'ar fi mila de un copil sa traiască dacă nu a fost dorit.Şi da, mi'ar fi milă că l'aş ucide, dar mai bine aşa decât să regret toată viaţa că l'am păstrat.

| AdiLiv a răspuns:

Alegerea asta nu tine doar de tine, ci si de ea. Daca ea vrea sa-l pastreze, nu ai cum s-o obligi. Poti doar sa vb cu ea si sa ii vezi motivele, desi nicio fata cu un anumit nivel intelectual nu va alege sa alapteze la liceu.

| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Depinde la ce varsta, in ziua de azi fetele considera ca e prea devreme si la 25 de ani. happy

| SexGirl a răspuns:

Avort.nu imi distrug viata pentru un plod idiot

| misanea18 a răspuns:

Si una si alta e foarte greu de ales.dar va sfatui mai bine sa nu fie daca nu-i primit de voi.