| BalanMihail a întrebat:

Daca fratele cu sora au relati intime este păcat si de ce?

9 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur ca este pacat, cel putin asa spune religia.
De altfel, din punct de vedere legal, este infractiunea de incest, conform Codului penal, citez:
"ART.377.Incestul
  Raportul sexual consimţit, săvârşit între rude în linie directă sau între fraţi şi surori, se pedepseşte cu închisoarea de la un an la 5 ani."

| ania a răspuns:

Orice relație sexuala cu cineva cu care nu ești căsătorit înseamnă păcatul curviei și frații nu se pot căsători.

| Violleta2022 a răspuns:

Relatia intre sora si frate este ilegala considerandu-se incest si se pedepseste cu inchisoarea.
Din punct de vedere al sanatatii, copii nascuti din relatiile fratilor, amestecandu-se aceleasi gene genetice, copii lor se se nasc cu handicap mental (oligofreni, debili mental) sau cu malformatii fizice pe corp.
In ce priveste "pacatul" incestului este condamnat si de biserica, pentru ca nici Dumnezeu si nici biserica nu accepta ca sora sa intertina sex cu fratele ei, fiind anormal si nesanatos.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Fiindcă ies copii tâmpiți și nerozi.

| mihai69 a răspuns:

E ilegal în primul rând.
Păcat e doar dacă ești credincios.

| doctorandus a răspuns:

Problema ta nu e biserica ci puscaria.

| antimasonerie a răspuns:

Că, este incest, și că se pedepsește cu închisoare.

| johnn88 a răspuns:

Nu e vb de pacat...e vb de incest...care e infractiune penala. De obicei bebelusii nascuti din incest prezinta malformatii.
Acum pe bune, tie ti se pare normala o astfel de relatie intre frati?

| CreangaBrad10 a răspuns:

Cat timp nu a zis nu e totu bine, 9 luni si ma cauti dupa