| K1dduu a întrebat:

Daca il iubesti il lasi sa plece? thinking

11 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Daca tia lasat datori pe cap nu, fugi dupa el, dar daca il iubesti e bine sal pretuiesti

| h3r a răspuns:

Dacă el nu te iubește, trebuie.

| AℓℓeAℓℓexa a răspuns:

Depinde. daca este reciproc, nu il poti lasa sa plece, poate este cel care te va face fericita toata viata. Dar daca nu are sentimente pentru tine...Nu stiu daca tu il vei putea lasa sa plece din inima ta sad

| AndyLavy a răspuns:

Depinde unde.
Acum luand sensul cel mai general...nu nu l-as lasa, asta daca inca ma mai iubeste, daca nu m-ar mai iubi...la inceput as face orice pentru a il recastiga, si intr-un final, daca nu as mai avea nicio sansa, da, l-as lasa.

| Mirke a răspuns:

Daca e spre binele lui si il iubesti cu adevarat, atunci cand va realiza si el ca te iubeste se va intoarce.

| Andreeac33 a răspuns:

Da.Daca el te iubeste, se va intoarce.

| NoNameexd a răspuns:

De multe ori,persoanele la care ținem și le vrem lângă noi,le merge mai bine și sunt mai fericite fără noi.Iar dacă nu sunt sentimente din ambele părți ce rost are? Normal,pleacă,dacă se întoarce își dă seama de greșeală,dacă nu,înseamnă că asta e ceea ce vrea, și că trebuie să-i respecți decizia, orice ai face, nu ai cum să-l întorci înapoi, nu dacă nu mai are sentimente! Baftă

| Enanita a răspuns:

Buna!

Daca fericirea lui depinde de acea plecare, da.

Pa-pa!

| Lovetolove a răspuns:

Eu nu sunt de acord cu chestia asta laughing. Multi spun " daca el/ea e bine atunci si eu sunt bine ". Poate sunt egoista si..rea si cum vrei tu, dar nu concep asa ceva. Din moment ce se presupune ca-ti place de cineva. ar insemna ca te-ai bucura sa-l vezi pe acel cineva cu altcineva, corect? Pai cum frate?
Cat despre "a lasa sa plece "..intrebarea ta este putin ambigua. Daca te referi sa plece la alta/altul. atunci raspunsul meu este NU. Nu il/o lasi sa plece.
Daca te referi sa plece la studii sau. undeva din motive obiective. sa zicem ca acceptam, daca intr-adevar trebuie.

| ollya a răspuns:

Nu, nici intr-un caz, trebuie sa lupti pentru fericirea ta