| Pyskiss a întrebat:

Daca iubesti IL/O lasi sa plece, daca te iubeste se va intoarce? e adevarat?

12 răspunsuri:
| madyddd a răspuns:

Când iubeşti un om, lasă-l liber. Dacă e al tău, se va întoarce, dacă nu, n-ai pierdut nimic. Respecta-i libertatea. Dragoste cu sila nu se poate. Nu poți spune cuiva : « iubește-ma! » si acela sa se execute la ordin!

| zuzu a răspuns:

Daca te iubeste nu va pleca.

| DeeaMarry a răspuns:

Sigur ca da! Atunci cand iubesti pe cineva, iti vine foarte greu sa traiesti fara acea persoana. Prin urmare, ai face orice sa fii langa el/ea (bineinteles, daca el/ea merita efortul).

| Negative a răspuns:

Da,e foarte adevarat.

| Pyskiss explică (pentru Negative):

Dupa tine cam cate luni, ani. ar trebui sa treaca sa stim ...peste cat timp se va intoarce daca se intoarce dupa 1-2 ani?

| LiaElla a răspuns:

Nusad
Daca il iubesti nu il lasa sa plece ..defapt e: Daca te iubeste nu pleaca:-

| JamilaGizeh a răspuns:

Unde sa plece?

| Larisa_Elene_fulga_1994 a răspuns:

Exact e un adevar vei sti dac tea iubit sau in in caz de nu e orgoliu mai mare

| Pyskiss explică (pentru Larisa_Elene_fulga_1994):

Si cam cata vreme ar trebui sa treaca? maxim.

| Negative a răspuns (pentru Pyskiss):

Nu se va intoarce peste 1-2 ani, daca chiar te iubeste va ramane cu tinehappy

| Larisa_Elene_fulga_1994 a răspuns (pentru Pyskiss):

Pai nu mult cam cat sa iti simta lipsa eu stiu cat de atasat e de tine cum e rel nu ai sp mare lucru dar da te iub vine

| Flp a răspuns:

Parerea mea este ca daca iubesti pe cineva faci tot posibilul sa il ti langa tine.Asta nu inseamna ca trebuie sa te injosesti dar nici sa fi indiferent.Iar daca te iubeste nu este o regula ca se va intoarce.Cu timpul se poate obisnui si fara tine.