| lavyyy_6110 a întrebat:

Ce credeti despre zicala "Dacă iubeşti pe cineva, îl laşi să plece. Dacă se întoarce, înseamnă că e al tău. "?

Răspuns Câştigător
| iSimo a răspuns:

Se refera ca daca iubesti pe cineva cu adevarat nu trebuie sa conditionezi acea persoana ..doar las-o pe ea sa faca ce vrea, si daca te iubeste cu adevaarat intotdeauna se va intoarce happy

| lavyyy_6110 explică (pentru iSimo):

Ma refer...ce sa cred daca o persoana la care am tinut si tin mi a spus asta happy

| iSimo a răspuns (pentru lavyyy_6110):

Ca inca tine la tine!

8 răspunsuri:
| Seby90 a răspuns:

Nu mai tine prizonieri domnle.

| neutrino a răspuns:

Viata ne arata ca daca se intoarce inseamna ca a dat rateu acolo unde a plecat. Mai devreme sau mai tarziu, va pleca din nou.

| Raiiiisa a răspuns:

Daca iubesti pe cineva nu trebuie sa il lasi sa plece, sa te arati indiferenta, pentru ca va pleca gandindu-se ca nu mai are pentru ce sa ramana. Se va intoarce odata, toti se intorc, problema este ca majoritatea pleaca de acolo de unde au venit!

| Melancolică a răspuns:

Dacă iubeşti pe cineva lasă-l să plece, dacă se întoarce înapoi e al tău, dacă nu... nu a fost niciodată. happy
O persoană care te lasă cu ochii în soare nu merită a doua şansă.
Baftă!

| darius1001 a răspuns:

Cine iubeste nu pleaca.

| Kristinca99 a răspuns:

Daca e al tau, nu va pleca!
nu se intoarce nici nu a fost al tau!))