| narcuz a întrebat:

Daca inainte de sex beau un energizant si un pahar - doua de vin (sau alt alcool), o sa rezist mai mult? Acum rezist un minut, maxim 2 din cauza lipsei de experienta... ce parere aveti?

8 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Se spune ca vinul de Porto este cea mai afrodiziaca bautura din lume.

mai vezi și aici:
http://www.pro2.ro/......-lume.html

| corbulalbrosu a răspuns:

Consumarea a 1-2 pahare de vin rosu de calitate (sculau happy ) dar nu mai multe, sau a unei mici cantitati de bautura alcoolica cu putin timp inainte de a intretine contacte sexuale, poate fi si binevenita/de folos si de real ajutor, insa in nici un caz un astfel de mod de a proceda nu va fi nici suficient si nici nu va rezolva sau compensa in totalitate lipsa experientei sexuale. Succes!

| Emilian65 a răspuns:

Daca bei alcool, nu vei rezista mai mult. Din contra, nu ti se mai scoala deloc.

| SkyPilot a răspuns:

Majoritatea energizantelor nu se combina cu alcoolul. Unii au si "dat coltul" din cauza unei astfel de combinatii. Energizantul nu te ajuta sa rezisti mai mult.
Daca fata nu bea cu tine, nu ii va face placere sa simta mirosul de alcool cand te saruta. Alcoolul ar putea sa functioneze, dar ai grija cat bei.

| ywar a răspuns:

S-ar putea sa-ti pocneasca inima in tine...

| simpluone a răspuns:

Lasa energizantul ca ala accelereaza....alcoolul in cantitati moderate inhiba dar sa fie natural insa e un prag cand inhiba total, eu iti recomand repetarea Dupa primul numar bea un pahar de lapte si fa o pauza de 10-15 minute, insa incearca sa o ti pe ea excitata apoi urmatorul numar. Cu experienta vei gasi propriile metode sa te ajute!

| Catalina990099 a răspuns:

O cantitate mica de alcool îmbunătățește erectia si întârzie ejacularea. Dar ai grija, nu prea mult si te-as sfătui să renunți la energizant.

| Ela05 a răspuns:

Energizant nu prea te sfătuiesc, vin roșu da, dar nu prea mult pentru că există riscul să nu ți se mai scoale deloc. Însă te-aș sfătui să cauți afrodisíaco naturale, cum ar fi căpșunile, scorțișoara, cireșele și un lung etcetera. Dacă le consumi frecvent vei nota efectele. Ahhh... Nu știu cât poate funcționa, dar încearcă înainte să ai contact sexual să te masturbezi, asta am auzit-o însă nu știu cât de adevărată este, de regula bărbați la primul număr durează mai puțin, însă după aceea durează mai mult. Eu zic să încerci.