| OnlineZ a întrebat:

Daca intr-o alta viata am putea sa ne intoarcem in trecut ati schimba ceva,ati lua alte decizii, credeti ca o alta decizie va poate schimba viitorul?

Răspuns Câştigător
| Neinteresantul a răspuns:

Desi n-am avut un trecut stralucit, tot n-as schimba nimic. Greselile si raul din trecutul nostru sunt doar lectii pentru viitor.Cu o singura schimbare din trecutul tau, poti schimba viitorul tutror persoanelor, deci succesul nu e garantat. Si chiar daca ar fi, de cate ori va trebui sa te intorci in trecut pentru a rezolva o greseala care se tot repeta pentru ca nu ne-am invatat lectia? De multe ori, lucrurile care par simple sunt cele mai complicate. Iar cu reincarnarea, de ce credeti ca nimeni nu-si aduce aminte de viata anterioara? "Simplu". E decizia noastra. Uitam tot, dar in subconstient avem o groaza de "lectii" invatate din vietile anterioare.

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Da numai ca nu se va intampa asa ceva, doar o posibila reincarnare si sa avem alta viata.

| 4b a răspuns:

Ma intreb cine nu si-ar schimba ceva din trecut?! probabil ca as recurge la alte deciziisad dar acum, fapta e consumata...nu ne ramane decat sa fim mai atenti cu prezentul

| OnlineZ explică:

Eu una sunt de parere ca toate lucrurile bune sau mai putin bune daca s-au petrecut in trecut sigur s-au petrecut pentru un motiv si poate tocmai de aceea nu putem da timpul inapoi, sa invatam din greselile trecutului si sa ne formam un viitor frumos.Eu nu cred ca as lua alte decizii pentru ca in fiecare moment din viata ai un diferit fel de a gandi si chiar daca m-as intoarce in trecut sigur nu as lua altfel de, decizie...deoarece daca ceva m-a impiedicat sa iau o alta decizie care ar fi putut sa imi schimbe viitorul inseamna ca ori de cate ori m-as intoarce acel lucru m-ar impiedica sa imi schimb decizia.De exemplu eu am fost cu un baiat si ma gandeam daca m-as intoarce in trecut sa imi repar greselile poate l-as fi avut langa mine.dar acum cred ca l-am pierdut pentru a castiga un om minunat ce am onoarea sa il am langa mine si sper eu pentru toata viata.:X:X:

| TheBlackAng3l a răspuns:

Orice persoana daca ar putea face asta ar schimba ceva.sa dai timpul inapoi sa poti schimba ceva care ti-ar schimba viata, oricine gaseste ceva de schimbat, ceva care a gresit sau o persoana care a pierdut-o din cauza unei decizii proaste sau la nervi... orice persoana big grin