| PupiLoveNumaiLaTine a întrebat:

Daca la o fata ii place de mai multi baieti dar nu sunt impreuna atunci aia inseamna ca e curva? sau se numeste curva care are multi baieti si le foloseste pe toti si apoi le lasa? :?

8 răspunsuri:
| doinitza12 a răspuns:

Curva este cea care se culca cu cine cade chiar daca este int-o relatie..esti tinara si de aia ai nevoia sa vezi si sa intragesti diferite tipuri de baieti pentru a sti ce alege

| JohnnyBi a răspuns:

"are multi baieti si le foloseste... le lasa". limba romana "ie grele". cuvantul curva are o conotatie ceva mai grava decat porcaria ta de exemplu. poti cauta in DEX o definitie daca nu stii ce inseamna

| ancaval a răspuns:

Curvă îi femeia care face sex pe bani sau în schimbul a ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e curva, e indecisa.

| Cupcake a răspuns:

Daca unei fete ii place de mai mult baieti nu inseamna ca e curva. E la fel ca atunci cand iti plac mai multe culori. Atata timp cat ramane doar cu placutul nu o poti numi asa. Insa daca umbla cu mai mult baieti deodata asta implicand inclusiv sexul, o poti numi usuratica. Dupa parerea mea, curva e cea care isi ofera serviciile in schimbul banilor sau a unor bunuri materiale.

| CoquineNoire a răspuns (pentru Cupcake):

Asa e, sunt de acord cu tine, iar prostituata e aia care face sex pe gratis.

| TinaDeea a răspuns:

Bunăăă, mulţi confundă cuvântul ''curvă'' şi- folosesc şi în alte contexte nepotrivite. Dar explicaţia din DEX (dicţionarul explicativ al limbii române), cuvântul curvă se defineşte aşa : cúrvă (cúrve), s. f. – 1. Prostituată, tîrfă. – 2. Pasăre acvatică (Larus leucocephalus). – Mr. curvă. Sl. kurŭva (Miklosich, Slaw. Elem., 27; Miklosich, Lexicon, 324; Cihac, II, 88; Berneker 651); cf. ngr. ϰούρβa, bg., sb., rus., alb., mag. kurva. – Der. curvar, adj. (libertin, afemeiat, desfrînat); curvoi (var. curvaș, curvăroș, curvăreț, curvarnic), adj. (libertin), formă înv.; curviștină (var. curvulice, curvuleasă), s. f. (prostituată); curvesc, adj. (de curvă); curvește, adv. (ca prostituatele); curvișag (var. curvușag), s. n.; curvime, s. f. (curvie); curvări, vb. (a duce o viață destrăbălată); curvăresc, adj. (de curvă); curvărit (var. curvărie), s. f. (curvie); curvărăsie, s. f. (curvie), rezultat din încrucișarea cu carvarasa; curvărăsi, vb. (a duce o viață destrăbălată); curvi, vb. (a duce o viață destrăbălată; în vechiul drept canonic, a fornica); curvie, s. f. (viață destrăbălată; prostituție; împreunare trupească; în general, păcat trupesc, adulter, incest).
Sper că te-am ajutat. O seară bună în continuare şi ai grijă de tine kiss

| Dy2000 a răspuns:

A 2-a variantawinking