| Elena1234456 a întrebat:

Daca m-as schimba si i-as demonstra asta, oare as avea o sansa cu el? El spune ca nu, dar uneori am impresia ca tine intr-un fel la mine. A incercat sa ma ajute si eu l-am ignorat, iar cand m-am trezit el renuntase la idee si nu am mai avut ce sa fac. Imi spunea ca pana nu ma schimb nu putem fi nici macar amici, ca imi detesta caracterul mult prea pesimist, delasator si nehotarat. Sa ma schimb pot, dar o sansa oare pot primi? Chiar il iubesc, chiar daca nu am fost vreodata impreuna.

16 răspunsuri:
| Dyony01 a răspuns:

Eu te inteleg, si eu am trecut prin acea ''scimbare'' doar pentru a fii pe placul unei persoane, da am facut mai rau... Si am ajuns la concluzia ca ''Cine te iubeste, te iubeste asa cum esti''!

| ReiVaN a răspuns:

Poate sa tina mult la tine dar daca l-ai ranit / dezamagit se simte aiurea, si nu prea cred ca mai ai sanse.
Si in plus de asta nu merita nimeni ca tu sa te schimbi.
Si daca nu ati fost niciodata impreuna e pentru ca nu a vrut el? Adica ti-a spus practic " schimba-te si dupa mai vorbim".

| Elena1234456 explică (pentru ReiVaN):

E o poveste mai lunga.

| ReiVaN a răspuns (pentru Elena1234456):

sad
imi pare rau ca nu o poti relata pe larg happy as fi vrut sa stiu big grin

| ReiVaN a răspuns (pentru Elena1234456):

Totusi, eu cred ca daca el nu a stat cu tine inseamna ca vrea sa te modeleze cum vrea el, ca nu te place cum esti sad off si acum poate suferi dupa el sad si el poate ca nici nu te place.

| Mmmmaaaaddddyyyy a răspuns (pentru ReiVaN):

Off, o place o pla. Cati ani aveti? Daca cineva iti zice sa te schimbi pentru a fi amici, nu inseamna deloc ca te place.

| Mmmmaaaaddddyyyy a răspuns (pentru ReiVaN):

Nu te schimba pentru nimeni. Decat daca ti se pare ca e ceva in neregula cu tine. Dupa ce vei schimba asta mereu va avea ceva de schimbat la tine si va ajunge sa te manipuleze cum vrea el. Indeparteaza.te, o sa gasesti "eterna iubire" in alta parte.

| ReiVaN a răspuns (pentru Mmmmaaaaddddyyyy):

Si eu ce incerc sa-i spun? Ca nimeni nu merita sa te schimbi pentru el mai ales daca nu da 2 bani pe tine.
Ai deficiente la citire sau ceva?

| Elena1234456 explică (pentru ReiVaN):

Suntem colegi, il vad zilnic si ma doare sad.

| ReiVaN a răspuns (pentru Elena1234456):

Poate suna urat dar mi-e mila de tine sad

| Elena1234456 explică (pentru ReiVaN):

De ce sa iti fie mila?

| ReiVaN a răspuns (pentru Elena1234456):

Mila e mult spus..ma regasesc oarecum in povestea ta si te compatimesc...

| Elena1234456 explică (pentru ReiVaN):

Ai vrea sa mai vorbim si in afara acestui site? Imi poti lasa un ID in mesaj privat?

| Dariusuu a răspuns:

Daca un baiat iti cere sa te schimbi inseamna ca nu te place asa cum esti, ci vrea sa fi cum ar vrea el.

Ma intelegi?

Parerea mea, e ca nu merita. De ce sa te schimbi pentru o persoana care nu te accepta asa cum esti?

Iar dupa, poate ramai si cu un gust amar. Tu meriti sa fi fericita cu altcineva, acel cineva care te inteleg asa cum esti. Nu care ar vrea sa te schimbi.

Numai bine iti doresc.

| Raiiiisa a răspuns:

Nu are rost sa te schimbi pentru nimeni mai ales pentru un baiat pentru ca el nu ar face niciodata una asa un sacrificiu sa se schimbe pentru tine. Am fost si eu o data in situatia ta,am incercat sa ma schimb,vroiam asta dar din cauza ca el punea presiuni pe mine am ajuns sa nu mai stiu de fapt unde vroiam sa ajung. Intr-un final m-am schimbat mai mult in rau decat in bine, mi-am dat seama ca nu pot continua asa si ca nu-mi fac bine. Adaca te vei schimba vreodata, sa o faci pentru tine si pentru nimeni altcineva, la concluzia asta am ajuns, si nu-mi pare rau!

| matesanosa a răspuns:

Toata lumea vorbeste de schimabare acilea eu nu! te sfatuiuec sa faci compromisuri cu el nu neaparat sa te schimbi! daca exista compromisuri si de o parte si de alta nu cred ca este ceva sa nu mearga fiind faptul ca va placeti reciproc