| anonim_4396 a întrebat:

Daca nu ti o venit ciclu 3 luni si faci sex neprotejat, lasa in tine, poti ramane insarcinata? precizez nici dupa 5 zile dupa contactu sexual nu o venit!

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Faptul ca fata nu are menstruatie de trei luni, inseamna ca ovulatia ei este imposibil de prevazut.
In plus, menstruatia poate sa nu-i vina alte trei luni de-acum incolo, nu stiu de ce te astepti tu ca dupa o partida de sex sa-i vina menstruatia si sa te si plangi ca "nici dupa 5 zile nu a venit"! Contactul sexual nu duce la menstruatie.Mai ales neprotejat si,in special,cu ejaculare!
In conditiile astea,si avand in vedere ca ea face tratament,pericolul de sarcina exista,dar nici macar nu-ti pot spune in ce proportie, probabil foarte mica, ciclul ei e mai degraba anovulatoriu, dar exista si exceptii...
Ca sa inchei, exista pericol de sarcina!
Sa faca macar un test de sarcina la 21 de zile de la primul contact sexual.

12 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dacă te duci la ginecologie să vezi care este treaba, ce are? Să faci și dozările hormonal dacă se impun.
Pa, pa.

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
este o gluma, ori este o intrebare serioasa? pai cum sa faci sex neprotejat si apoi dupa lipsa CM timp de 3 luni intrebi daca poate fi gravida? de test de sarcina ai auzit? a facut macar un test? sper sa fie o gluma si sa nu ii strici viitorul acelei copile, banuiesc ca sunteti minori.
O zi bunahappy

| Lionsgate a răspuns (pentru caramela):

As vrea eu sa fie gluma puppy dog eyes
Astazi eu venit ciclu

| neutrino a răspuns:

Probabil ca neavand somn doresti sa faci o gluma, reusita sau nu. Gluma aceasta putea fi mai reusita daca nu te grabeai.

| neutrino a răspuns:

Nu este suficient sa-ti pui poalele in cap pentru a ne arata ca tu ai si cu ce gandi. Reciteste-ti intrebarea si incearca sa "vezi" daca situatia ta este normala! Este usor sa treci la injuraturi atunci cand nu ai raspunsul pe care ti-l doresti. O seara (mai) buna!

| Lionsgate a răspuns (pentru neutrino):

Scuze!
Stresul ii mare!

| PedoBarbie a răspuns:

Da poţi să fi însărcinată.

| Alcyon a răspuns:

Nu ti-a mai venit ciclul de trei luni si stai asa? Mergi la medic, sa-ti dea tratament.

| Lionsgate a răspuns (pentru Alcyon):

O luat un an tratament!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Depinde de perioada de ovulatie, dar daca spui ca nu ti-a venit 3 luni, esti deja insarcinata.

| SorinTudor a răspuns:

Normal ca poti ramane insarcinata, si chestia cu ciclu 3 luni...e cam mult du-te la un consult ginecologic mai bine ca nu e in regula, asta daca nu esti insarcinata deja...

| Love_Flori_1995 a răspuns:

Daca are pana in 17-18 ani, din cate stiu eu, stopul nu vine regulat, poate sa nu vina jumatate de an fara sa faci nimic. Si sunt si mai multe cauze pentru care sa intarzie mult stopul. Eu zic ca cel mai bine ar fi sa ii iei un test!