| babyloving a întrebat:

Daca placi un baiat cu care aproape erai intr-o relatie si el te iubea foarte mult dar nu mai vorbeste cu tine si nu mai da nici un semn de viata, trebuie sa lasi situatia in voie sortii sau sa intervii?

8 răspunsuri:
| Emmilia a răspuns:

Eu am patit exact acelasi lucru. nu stiu ce e corect sa fa-ti iti zic ce am facut eu. am incercat cum am putut sa vb cu el si cand am reusit mi-a explicat de ce nu mai e asa apropiat de mine. la mine a fost ca era gelos chiar daca nu eram intr-o relatie si ma iubea foarte mult. dupa putin timp ne-am impacat. in situatia asta crede-ma trebuie sa comunici cu el. stiu din experienta. succes:*

| babyloving explică (pentru Emmilia):

Multumesc mult pentru sfat si o sa incerc cat se poate sa mai dau de el.

| blueSky_3324 a răspuns:

"Aproape" intr-o relatie? si cica te iubea, hmmm...greu de crezut. Daca te iubea intr-adevar nu exista situatia, sa nu mai dea nici un semn de viata, deci e cam clar ce mult te iubeste el pe tine, eu una zic sa lasi totul in voia sortii pentru ca nu rezolvi nimic daca fortezi lucrurile. puup.o zi buna

| babyloving explică (pentru blueSky_3324):

Multumesc de raspuns si sa stii ca si eu imi pun intrebarea asta in fiecare zi daca totusi ma iubea sau nu.Pana acum cred ca doar s-a jucat si ca nu i-a pasat si ca si tine o multime de prietene mi-au spus sa las asta in voia sortii ca oricum nu am nimic de pierdut ca baieti sunt o gramada.

| marya1994 a răspuns:

Da asa e cel mai bine nu are rost sa insisti daca te iubea intr-adevar si-ar fi aratat mai mult interes fata de tine

| IszyKitty a răspuns:

Daca nu mai da nici un semn de viata incearca sa il bagi tu in seama... Iar daca nu mai vorbeste cu tine intreaba-l si tu de ce nu te mai baga in seama sau de ce nu mai vorbeste cu tine... Daca nici la intrebarile astea nu vrea sa iti raspunda, eu cred ca ori nu te mai iubeste, ori iubeste alta fata. Sper ca te-am ajutat laughing

| babyloving explică (pentru IszyKitty):

Si tu m-ai ajutat foarte mult si iti multumesc pentru sfat si chiar iti spun ca inainte sa inceapa vacanta se dadea pe langa o fata, dar el mi-a spus atunci ca a vrut sa ma faca geloasa.Atunci l-am crezut dar acum nici pe jumatate nu il mai cred.

| ZuZzUz a răspuns:

Daca intr-adevar crezi ca tinea la tine(te iubea) e exclus sa te uite asa instantaneu, deci, pune frumos mana pe tel si suna-l! Nu ai nimic de pierdut! Spune-i ce simti pentru el:*Sper ca ti-am fost de folos:*