| Ana_5104 a întrebat:

Daca prietenul meu a ajaculat langa mine si apoi s`a dus la baie, s`a spalat si s`a sters si dupa 5-10 minute am facut iar exista sanse sa raman insarcinata?

10 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Daca erai in perioada fertila,da,ai toate sansele.
Fara protectie,poti ramane insarcinata doar de la lichidul lui seminal care apare pe toata durata contactului sexual.E plin de spermatozoizi foarte vioi.
Ce imi place de voi cand faceti sex fara sa aveti habar,mor!
Mai,si ca sa treci strada te uiti in stanga si-n dreapta, cum te apuci tu sa faci asa ceva fara sa stii ce ti se poate intampla?
Uite, calculeaza de aici daca erai sau nu in perioada fertila:
http://www.seximus.ro/articole/calcul_perioada_fertila.php
Daca scapi, fa-ti o cruce mare si cumparati prezervative.
Nici nu stai sa tremuri in fiecare luna, nici nu risti BTS(boli cu transmitere sexuala)!

| Cătălina a răspuns:

Sigur ca da, depinde de perioada de ciclu in care erai. Spermatozoizii raman oricum pe uretra si la diferenta de 1-2 zile, asa ca asta nu este protectie. Lichidul spermatic este periculos in asemenea situatii!

| Zady a răspuns:

Ba da ai sanse foarte mici pentru ca el chiar daca s-a sters o oarecare masura de spermatozoizi, ce e drept foarte mica se elibereaza putin treptat, iar beitii stiu la ce ma refer.ce e derpt nu stiu daca s-a sters imediat si apoi ati asteptat 10 minute sau ati asteptat 10 minute dupa care s-a spalat,oricum o mica sansa exista, una foarte mica, asa ca fa un test

| fetitaCUPiscoturile a răspuns:

Din intrebarea ta inteleg asa: daca am facut sex la telefon pot sa raman bortzoasa? (precizez ca aveam telefonul bagat in prezervativ)

| RedAppLe a răspuns:

Pai daca ati facut-o fara prezervativ sunt sanse sa fi ramas...dar ca sa fi mai sigura fa un test de sarcina si iti va spune totulwinkingStay safe.Use condomshappy

| Rurouni a răspuns:

Daca a ejaculat LANGA tine, atunci da, sunt sanse, pentru ca spermatozoizii se transmit pe cale aeriana, ii inhalezi si poof! esti insarcinata.

...my god.
Acum serios vorbind, nu, n-ai sanse sa ramai gravida daca nu ejaculeaza IN tine. Insa poate ai putea invata sa folosesti un prezervativ.

| Iepurila a răspuns:

Sunteti penibili oamenilor.laughing

| FurtunaDiesel a răspuns:

Da! E posibil!

| mat31new a răspuns:

Daca sperma a atins vaginul, atunci sunt sanse sa ramai insarcinata. dar cum a zis amymone, depinde in perioada a ciclului erai.
@rurouni: poti sa inghiti sperma ca nu ramai insarcinata...

| delialove a răspuns:

Nu stiu sigur depinde daca v-ati protejat sau nu. Daca vrei sa fii sigura fa un test de sarcina.