| monica1234 a întrebat:

am facut sex cu prietenul meu si dupa vre-o ora am facut dinnou insa nu s-a spalat si nici nu a facut pipi. exista sanse sa raman insarcinata?

Răspuns Câştigător
| BiuL a răspuns:

Teoretic nu. Spermatozoizii mor cam la 20 minute de la contactul cu aerul.

| sofisis a răspuns (pentru BiuL):

Si ce legatura are asta cu ce a intrebat ea?

Da, sanse exista, normal. Existau sanse si daca se spala si daca facea pipi.
Cand naiba o sa intelegeti ca atunci cand nu va protejati, cel mai mic risc asumat este undeva la 5%. Deci niciodata nu e safe sa faci sex la liber, decat daca ai ca scop sa ramai insarcinata sau daca o sarcina nu este o problema.

| BiuL a răspuns (pentru sofisis):

A intrebat daca poate ramane insarcinata daca a mai facut-o la o ora si eu i-am spus ca nu prea pentru ca spermatoizii mor cam la 20 min in contactul cu aerul. Ce nu e clar? Auzi nu are legatura cu ce a intrebat ea, buna dimineata, spermatozoizii sunt cei fecundeaza ovulul si femeia ramane gravida. Ea la asta se referea, ca el nu s-a spalat intre contacte.

| sofisis a răspuns (pentru BiuL):

Fata mea, sperma la care se refera ea, nu a stat in aer liber. A ramas pe uretra domnisorului in cauza.
Ea spune ca baiatul nu a urinat si nu s-a spalat intre cele doua acte sexuale.
Si tu si ea sunteti total pe langa. Tu pentru ca nu intelegi procesul si ea pentru ca e de acord cu tine.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru BiuL):

Intre cele doua reprize de sex spermatozoizii au ramas in uretra (unde pot supravietui multa vreme teoretic si 48 de ore) si nu in aer. In loc sa raspunzi aiurea mai bine ai experimenta pe pielea ta, pentru a vedea cu ochii tai rezultatul.Practic DA posibilitatea este foarte foarte mare, fata putea sa ramana insarcinata daca era in perioada fertila

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu spui daca ati facut protejat sau nu. Functie de perioada care a trecut de la CM, poti fi insarcinata sau nu.Sau daca ati facut fara caciulita pe cap.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Domnul stie

| corbulalbrosu a răspuns:

Probabilitatea ca din uretra sa i se fi scurs/prelins sperma ramasa de la ejaculare in vaginul tau este aproape o certitudine.In cazul in care in momentul sexului tu ai fost in perioada fertila/preovulatorie exista un foarte mare risc de a se fi putut produce o fecundare a ovulului si implicit instalarea unei sarcini.Rezultatul il vei afla peste circa 2 saptamani.

| vaporwave a răspuns:

Ala da barbat

| alexiageorgiana1995 a răspuns:

Infectii, doar
insarcinata? ati folosit prezervative? prima data, a 2a?

| Vampir007 a răspuns:

Cumapara un test de sarcina, urmeaza instructiunile si foloseste-l. E posibil dar in general spermatozoizii mor dupa aproximativ 20 minute de la ejaculare!