| AndreeaC99 a întrebat:

Dacă prietenul meu m-a masturbat înseamnă că am făcut sex oral?

12 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sex oral este cand folosesti gura la sex (aceea cu care mananci).
Ce ti-a facut prietenul tau nu este sex, ci doar o simpla masturbare, cu mana sau degetul pe labii sau clitoris, atata vreme cat spui ca nu ti-a introdus nimic in vagin.

| Violleta2022 a răspuns:

Stai un pic, baiatul te-a "masturbat" cu gura si buzele, la pasarica? Asta vrei sa spui?
Fiindca asta inseamna intr-adevar sex oral, iar in cazul fetelor se cheama cunnilingus.

| AndreeaC99 explică (pentru Violleta2022):

Nu, nu a fost cu gura. Cu degetele

| Violleta2022 a răspuns (pentru AndreeaC99):

Atunci a fost o simpla masturbare, care nu se cheama sex.

| mihai69 a răspuns:

Nu, ați făcut scris...
De fapt, manual.winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Categoric nu. Sexul oral se refera la stimularea organelor sexuale cu gura.

| whatisthis19 a răspuns:

Nu. se numeste masturbare reciproca.

| Niceguy2019 a răspuns:

Draga Andreea masturbarea inseamna joaca cu organele cu mana sau cu obiecte, oralul inseamna sa te mufezi la "biberon" si el sa îsi puna "botnitza" pe gura (ca tot suntem cu coronavirusul) Oralul este "mangaiatul" organelor cu gura, buzele, limba, asa stiu eu ca se face cel mai binewinking

| Anonim3177 a răspuns:

Cum probabil nu aveti habar, in primul rand sexul oral este cand cand o faci cu gura, tu lui, el tie, acolo jos.
Daca sunteti prea mici sa faci sex in sine, puteti sa va faceti sex oral sau pur si simplu cu mana unu altuia, degeaba va zice cineva sa nu faci ca oricum nu o sa va puteti abtine si nu are rost, cat despre sex daca o faceti fara prezervativ, sa nu ejaculeze in tine si sa urineze dupa fiecare runda in care se termina, si de preferat sa o faci in primele 6 zile dupa ce ai avut tu ciclu sau inainte cu 10 zile sa ti vina tie ciclu.

| andreiursescu a răspuns:

Da, si nici virgina nu mai esti.

| AndreeaC99 explică (pentru andreiursescu):

Ba mai sunt. Ca nu o băgat nimic în vaginul meu, nici macar degetul. Mi-a frecat alte părți